Apple tworzy aplikację, która ułatwi użytkownikom iPhone'ów... przesiadkę na Androida?

Apple tworzy aplikację, która ułatwi użytkownikom iPhone'ów... przesiadkę na Androida?

iPhone
iPhone
Źródło zdjęć: © shutterstock.com
Konrad Błaszak
11.01.2016 11:55, aktualizacja: 12.01.2016 10:47

Apple może niedługo zrobić ukłon w stronę osób chcących korzystać z Androida.

Apple przez długi czas był zamknięty na inne systemy operacyjne, ale kilka miesięcy temu zaczęło to się zmieniać. Najpierw firma z Cupertino zapowiedziała, że Apple Music trafi również na Androida, a potem została wydawana aplikacja "Move to iOS". To bez wątpienia bardzo ważne decyzje, ale - jak informuje Telegraph - niedługo może zostać podjęta jeszcze istotniejsza.

Według tego źródła, czołowi europejscy operatorzy naciskali na Apple'a, żeby ten wydał aplikację umożliwiającą użytkownikom przejście z iOS-u na Androida. Ma to być prosta apka, który umożliwi przeniesienie kontaktów, muzyki oraz zdjęć. Można tylko zakładać, że jeśli trafi ona do App Store'a, będzie nazywać się "Move to Android", ale nie wiadomo niestety, kiedy może to nastąpić.

Takie naciski mają być spowodowane tym, że bardzo mało osób chce przesiadać się z iOS-u na Androida i to może być zagrożeniem dla pozycji operatorów w negocjacjach z amerykańska firmą. Jeśli taka aplikacja się pojawi, Apple nie będzie miał aż tak silnej pozycji. Właśnie...

Jeśli!

Firma z Cupertino bez wątpienia zmienia się na lepsze i staje się nieco bardziej otwarta, ale stworzenie takiej aplikacji wydaje mi się nierealne. Rozumiem, gdyby Amerykanie zostali do tego zmuszeni prawnie, chociażby przez Unie Europejską, ale nie przez operatorów. Nie widzę na razie argumentów, które mogłyby przekonać Apple'a do pokazania takiej aplikacji.

Firma, które przez lata robiła wszystko po swojemu miałaby pokazać program pozwalający na ucieczkę swoich klientów? Nie sadzę...

Autor na Facebooku: Konrad Błaszak

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)