Apple jednak nie uśmiercił ładowarki AirPower? Możliwe, że projekt powróci

Apple jednak nie uśmiercił ładowarki AirPower? Możliwe, że projekt powróci

Apple jednak nie uśmiercił ładowarki AirPower? Możliwe, że projekt powróci
Źródło zdjęć: © CNET / YouTube
Patryk Korzeniecki
18.06.2020 15:50, aktualizacja: 18.06.2020 17:50

Pamiętacie jeszcze Apple AirPower? To ładowarka bezprzewodowa, która miała ułatwić życie osób ładujących kilka urządzeń jednocześnie. Projekt został wprawdzie anulowany ze względu na problemy techniczne, jednak z najnowszych informacji wynika, że Apple wciąż po cichu nad nim pracuje.

One charger to rule them all (jedna ładowarka, by wszystkimi rządzić) - ta parafraza Tolkiena idealnie pasuje do AirPowera Apple'a. Urządzenie miało zrewolucjonizować kwestię ładowania urządzeń Apple'a - założeniem było ładowanie iPhone'a, Apple Watcha i słuchawek AirPods jednocześnie bez potrzeby układania produktów w określony sposób.

Niestety projekt został anulowany z powodu problemów z przegrzewaniem się urządzenia. Wygląda jednak na to, że nie wszystko stracone.

Apple może próbować naprawić ładowarkę AirPower

Apple AirPower prawdopodobnie wciąż jest opracowywany przez inżynierów Apple'a. Świadczy o tym post umieszczony przez Jona Prossera na Twitterze z prawdopodobnym zdjęciem ładowarki.

Obraz
© Jon Prosser / Twitter

Podobno zespół specjalistów pracujący zdalnie otrzymał prototypy urządzenia o oznaczeniu C68. Według przecieków, mają oni za zadanie opracowanie oprogramowania dla przyszłego produktu. Ma ono odpowiadać za komunikację pomiędzy urządzeniami oraz dynamiczne zarządzanie ciepłem.

Obraz

Jeśli Apple rzeczywiście pracuje nad AirPowerem, to widocznie bardzo przykłada się do kwestii temperatury. Przypomnę, że ładowarka miała wykorzystywać kilka cewek obsługujących różne standardy ładowania i pozwalających na ładowanie dowolnego urządzenia w dowolnym miejscu na urządzeniu. Niestety taka konstrukcja powodowała kłopoty ze znacznym nagrzewaniem się, co przesądziło (choć jak widać niekoniecznie) o losie projektu.

Mimo oficjalnych doniesień inżynierowie prawdopodobnie dalej pracują jednak nad ładowarką Apple AirPower. Ciekawe, czy tym razem uda się dowieźć projekt do końca.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)