Apple ma chrapkę na pomysły LG. W ruch poszło 600 mln dolarów

Apple ma chrapkę na pomysły LG. W ruch poszło 600 mln dolarów

Apple wykupił dostęp do technologii LG
Apple wykupił dostęp do technologii LG
Źródło zdjęć: © Apple
Miron Nurski
23.08.2022 16:46, aktualizacja: 25.08.2022 12:10

LG może nie produkuje już smartfonów, ale opracowane przez tę firmę rozwiązania mogą trafić do... iPhone'ów.

W kwietniu LG pochwaliło się przed inwestorami, że w ramach umów licencyjnych otrzymało od dwóch firm równowartość 670 mln dolarów. Tożsamość klientów była utrzymywana w tajemnicy, ale koreańskie media dotarły właśnie do ciekawych informacji.

Apple ma być głównym zainteresowanym patentami LG

Jak dowiedział się serwis The Elec, jednym z tajemniczych klientów jest Apple, od którego ma podchodzić aż 90 proc. wspomnianej kwoty. Oznacza to, że producent iPhone'ów przelał na konto LG ok. 600 mln dolarów.

Ta gigantyczna kwota ma obejmować możliwość korzystania z patentów LG przez 10 lat. Tym samym wiele opracowanych przez Koreańczyków rozwiązań ma szansę trafić do iPhone'ów.

A LG ma czym handlować, bo - mimo że od 2021 nie produkuje już smartfonów - zdążyło zbudować olbrzymie portfolio ciekawych pomysłów. Dość wspomnieć, że jednym z ostatnich smartfonów marki był innowacyjny LG Wing z rozkładaną konstrukcją.

Oczywiście wspomniane porozumienie nie musi oznaczać, że Apple wypuści rozkładanego iPhone'a. Jego warunki są trzymane w tajemnicy, więc niestety nie wiadomo, co tak bardzo zainteresowało Apple'a, że zdecydował się na zainwestowanie tak gigantycznej kwoty.

Równie dobrze Apple mógł sobie ostrzyć zęby na pojedyncze technologie związane z transmisją danych, rozmieszczeniem podzespołów, przetwarzaniem obrazu czy zarządzeniem energią. Każdy smartfon budowany jest w oparciu o tysiące patentów, które są ważne z punktu widzenia producenta, ale dla końcowego użytkownika niezauważalne.

Apple wykorzystał odejście LG z rynku smartfonów już wcześniej

Już latem 2021 Apple podpisał z LG umowę w sprawie dystrybucji urządzeń. Do oferty ponad 400 koreańskich sklepów LG Best Shop trafiły iPhone'y, iPady oraz Apple Watche.

Miron Nurski, redaktor prowadzący Komórkomanii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)