Apple może dogonić Androida. iOS 14 ma wprowadzić widżety na pulpicie

Apple może dogonić Androida. iOS 14 ma wprowadzić widżety na pulpicie

Apple może dogonić Androida. iOS 14 ma wprowadzić widżety na pulpicie
Patryk Korzeniecki
06.04.2020 17:28, aktualizacja: 06.04.2020 19:28

Wzmianki w kodzie systemu z wycieku zdradzają, nad czym Apple może pracować. Tym razem wieści dotyczą systemu tapet i funkcji, którą Android miał od zarania dziejów.

Apple wraz z wersją iOS 14 ma zmienić podejście w kwestii tworzenia i testowania swojego systemu. Poza tym nadchodząca aktualizacja może wprowadzić takie opcje jak Night Shift do domowego oświetlenia czy gesty z macOS.

Apple pracuje nad interfejsem wyboru tła i nie tylko

Apple w systemie iOS 14 ma zmienić system tapet. Według linijek kodu znalezionych przez serwis 9to5Mac i zrzutów dostarczonych przez DongleBookPro tapety mają zostać podzielone na kolekcje: Classic Stripes, Earth & Moon, Flowers. Ma to pomóc w ich uporządkowaniu i ewentualnym odszukiwaniu konkretnych obrazów.

iOS 14 ma umożliwić także edycję tapet. Według przecieków użytkownik będzie mógł rozmyć, przyciemnić lub wybrać zupełnie ciemną wersję tapety. Oczywiście dalej będzie mógł ustawić opcję fabryczną, bez żadnych modyfikacji.

Obraz
© DongleBookPro / Twitter

Najciekawszą kwestią jest jednak inna wzmianka w kodzie iOS 14, mimo że krótka. Według informacji zdobytych przez serwis 9to5Mac Apple pracuje nad projektem Avocado. Pod tą enigmatyczną nazwą kryją się prawdziwe widżety systemowe, które można dowolnie umiejscawiać na pulpicie. Nie ma na tę chwilę więcej informacji na ten temat.

Apple wprawdzie zaimplementował widżety już dawno temu, ale te są zakotwiczone "na sztywno" na jednym z ekranów. Użytkownik nie ma możliwości przeniesienia ich na inne miejsce, ale system iOS 14 miałby to zmienić.

Obraz

Apple pod względem widżetów stoi nieco w tyle w stosunku do Androida. Przypomnę, że w Androidzie widżety pojawiły się już w wersji 1.0. Jak widać, Apple trochę z widżetami poczekało, ale jak to mówią - lepiej późno niż wcale.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (47)