Apple ma nowego dostawcę ekranów. Chińczycy przejmują część produkcji od Samsunga

Apple ma nowego dostawcę ekranów. Chińczycy przejmują część produkcji od Samsunga

Apple ma nowego dostawcę ekranów. Chińczycy przejmują część produkcji od Samsunga
Patryk Korzeniecki
30.12.2019 15:22, aktualizacja: 30.12.2019 16:24

Samsung był do tej pory najważniejszym dostawcą wyświetlaczy do iPhone'ów. Dobre czasy powoli się jednak kończą.

Apple i Samsung byli odwiecznymi rywalami. Przypomnę tutaj wojny patentowe, które firmy toczyły przez kilka lat. Spór mimo wszystko nie przeszkadzał we współpracy - Samsung był głównym dostawcą ekranów (i innych podzespołów) do iPhone'ów. Wieści niosą, że zyskał na tym polu konkurenta.

BOE będzie produkować OLED-y dla iPhone'ów

Jak donosi serwis MyDrivers, Samsung ma wyprodukować dla firmy z Cupertino 150 milionów ekranów w technologii OLED. Jest to dosyć spory regres względem ubiegłego roku, w którym korporacja wytworzyła dla Apple'a aż 230 milionów egzemplarzy.

Okazało się, że część produkcji przejął chiński BOE. Firma w przyszłym roku ma dostarczyć 45 milionów paneli. To dwa razy więcej niż analogiczna produkcja LG w roku 2019, która wynosiła 26 milionów OLED-ów.

Panele BOE nie są jednak nowością w ofercie firmy Apple'a. Firma dostarczała do tej pory wyświetlacze LCD do iPadów i MacBooków. Jest też jedną z wiodących firm jeśli chodzi o produkcję paneli LCD do telewizorów.

Obraz

W 2020 roku Apple ma wypuścić na rynek nową generację iPhone'ów. Jedną z kluczowych zmian będzie niemal całkowite zrezygnowanie z technologii LCD na rzecz OLED. Jedynym modelem wyposażonym w LCD ma być iPhone 9.

Samsung nie ma powodów do radości. Jeśli Apple planuje systematycznie zwiększać zamówienia na wyświetlacze BOE, to Samsung może pójść w odstawkę. Dlaczego? Powody widzę dwa: uniezależnienie się od konkurenta i/lub lepsze ceny oferowane przez chińczyków.

Niestety, niższe koszty produkcji nie sprawią, że iPhone'y stanieją. Producent raczej wykorzysta sytuację do napełnienia swojej kieszeni. Apple to korporacja, a jak to w korporacjach - najważniejsze są zyski.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)