Apple ma zmniejszyć wcięcia w ekranach kolejnych iPhone'ów [#wSkrócie]

Apple ma zmniejszyć wcięcia w ekranach kolejnych iPhone'ów [#wSkrócie]

Kolejne iPhone'y mają mieć mniejsze wcięcia w ekranie
Kolejne iPhone'y mają mieć mniejsze wcięcia w ekranie
Mateusz Żołyniak
11.07.2019 12:12, aktualizacja: 11.07.2019 14:55

Pojawiły się kolejne doniesienia na temat nowych iPhone'ów, nad którymi pracuje obecnie Apple.

Ming-Chi Kuo, który często ma sprawdzone dane dotyczące produktów Apple'a, poruszył temat ekranów w kolejnych generacjach iPhone'ów, o czym doniósł serwis Apple Insider. Znany analityk z firmy TF Securities wskazał, że smartfony giganta, które pojawią się w 2020 roku, będą mieć panel z wyraźnie mniejszymi wcięciami.

Zastosowanie małego "notcha" umożliwić mają m.in. mniejsze sensory wykorzystywane w systemie TrueDepth. Może wiązać się to ze zmianą wzornictwa, ale Ming-Chi Kuo nie zdradził szczegółów w tej kwestii.

Analityk zauważył, że Apple pracuje obecnie nad ekranami pozbawionymi wcięć czy otworów. Firma w tym celu opracowuje sensory, które można będzie umieścić pod powierzchnią ekranu, ale na rozwiązanie to trzeba będzie poczekać najprawdopodobniej do 2021 roku.

Zanim na rynek trafią iPhone'y z ekranowymi czytnikami linii papilarnych można spodziewać się nieco ulepszonych przednich aparatów. Nowe moduły z optyką złożoną z 7 elementów mają pojawić się w modelach, które wprowadzone zostaną w 2020 roku.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)