Apple nie stworzy taniego iPhone'a? Historia lubi się powtarzać...

Apple nie stworzy taniego iPhone'a? Historia lubi się powtarzać...

iPhone (fot. ColdSleeper)
iPhone (fot. ColdSleeper)
Adrian Nowak
11.01.2013 12:00, aktualizacja: 05.02.2016 11:32

Swego czasu Steve Jobs zapewniał, że Apple nigdy nie przygotuje 7-calowego tabletu. Teraz Phill Schiller, jedna z najważniejszych osób w koncernie z Cupertino, w bardzo enigmatycznych słowach dementuje doniesienia o tańszym wydaniu iPhone'a...

W połowie tygodnia o budowie tańszego iPhone'a doniósł Wall Street Journal, który ostatnio podawał bardzo dokładne przecieki dotyczące produktów firmy Apple, a także serwis biznesowy Bloomberg. Kalifornijski koncern nie pozostał obojętny wobec takich plotek. Jak mówi wiceprezes Apple'a ds. marketingu Phil Schiller:

Pomimo popularności tańszych smartfonów w Chinach to nigdy nie będzie przyszłość produktów firmy Apple.

Tylko tyle i aż tyle powiedział człowiek, który odpowiada za kierowanie działaniami marketingowymi w Apple'u. Specjalnie podkreślam stanowisko Schillera, bo niewątpliwie jest to osoba, która potrafi dobierać słowa w ten sposób, by mówiąc dużo, tak naprawdę o niczym nie przesądzić.

Przy okazji pierwszych doniesień o tańszym wydaniu iPhone'a wspominałem, że mógłby on zrujnować wizerunek całej serii tych urządzeń. Jeśli tego typu smartfon zostanie udostępniony, Apple na pewno nie użyje do jego opisu słowa "tani". Bez trudu wyobrazić sobie można, że urządzenie reklamowane będzie raczej jako "łatwiej dostępne".

Trudno również oczekiwać, by tego typu smartfon wyznaczał kierunek przyszłości kalifornijskiej firmy. Nie świadczy to jednak o tym, że telefon nie byłby dobrym uzupełnieniem aktualnej oferty koncernu z Cupertino. Choć więc Schiller zapewnia, że Apple zamierza wyznaczać trendy na rynku mobilnym, tworząc zaawansowane urządzenia, nie wyklucza to doniesień o budowie tańszych gadżetów. Ostatecznie Apple nieraz już twierdził, że nie zamierza budować jakiegoś sprzętu, a w międzyczasie potajemnie nad nim pracował.

Źródło: The Next Web

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)