Apple podpowiada, jak lepiej chronić swoją prywatność na iPhonie

Apple podpowiada, jak lepiej chronić swoją prywatność na iPhonie

Apple podpowiada, jak lepiej chronić swoją prywatność na iPhonie
Źródło zdjęć: © fot. Unsplash
Klaudia Stawska-Magdziak
17.01.2021 19:08, aktualizacja: 17.01.2021 20:08

Aplikacja Porady Apple jest znana użytkownikom systemu iOS od dłuższego czasu. Co jakiś czas firma aktualizuje ją o nowe treści, a tym razem znalazło się w niej sporo nowych informacji na tym, jak lepiej chronić swoją prywatność.

W ostatnich miesiącach Apple bardziej niż kiedykolwiek skupił się na prywatności. Obejmuje to nowe zasoby zapewniające prywatność na urządzeniach Apple, nową funkcję prywatności śledzenia reklam, która zostanie wkrótce udostępniona czy etykiety prywatnoci aplikacji na iOS.

Widać, że firma stara się robić jak najwięcej, by użytkownik mógł w prosty sposób decydować o tym, jakie dane zostają przekazywane firmom trzecim. To z kolei stawia Apple w konflikcie z innymi technologicznymi gigantami, jak Facebook czy Google.

Teraz aplikacja Porady udostępni kolejne 9 podpowiedzi, które pozwolą lepiej kontrolować naszą prywatność na iPhonie. Nowe informacje dotyczą przede wszystkim zmian ustawień prywatności smartfona. Nie wszystkie są "przełomowe", ale na pewno użytkownicy, którzy rzadziej siedzą w Ustawieniach iPhone’a, z nowymi poradnikami mogą się sporo nauczyć.

Informacje na temat nowych podpowiedzi dotyczących prywatności powinny wyświetlić się na ekranie waszych iPhone’ów, jeśli macie zainstalowaną aplikację Porady. Jeśli nie, możecie ją pobrać bezpłatnie z AppStore’a. Następnie po włączeniu aplikacji, należy przejść do zakładki prywatność, by znaleźć porady dotyczące m.in.

  • logowania się przez Apple do aplikacji zewnętrznych;
  • automatycznego generowanie hasła w iOS;
  • porad dotyczących tworzenia bezpiecznych haseł;
  • informacji, kiedy aplikacje korzystają z aparatu i/lub mikrofonu czy biblioteki zdjęć;
  • w jaki sposób możemy udostępniać (lub nie) przybliżoną lokalizację;
  • jak sprawdzić raport prywatności w Safari.
Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)