Walka Google'a z Apple'em robi się coraz ciekawsza. Apple ma już odpowiedź na jedną ze sztandarowych funkcji Pixeli

Walka Google'a z Apple'em robi się coraz ciekawsza. Apple ma już odpowiedź na jedną ze sztandarowych funkcji Pixeli

Walka Google'a z Apple'em robi się coraz ciekawsza. Apple ma już odpowiedź na jedną ze sztandarowych funkcji Pixeli
Miron Nurski
14.12.2016 17:27, aktualizacja: 14.12.2016 18:27

Jedna ze sztandarowych funkcji smartfonów Pixel to 24-godzinne wsparcie techniczne z poziomu wbudowanego czata. Apple nie czekał długo z odpowiedzią na ruch Google'a.

W USA rusza Apple Support - aplikacja dająca dostęp do pomocy technicznej

Apple Support to aplikacja na system iOS, która ma pomóc użytkownikom z ewentualnymi problemami związanymi z iPhone'ami, iPadami i innymi produktami firmy.

Obraz

W apce znaleźć można opisy sprzętu, poradniki oraz odpowiedzi na najcześciej zadawane pytania. Jeśli to nie pomoże, z poziomu programu można nawiązać kontakt z żywą osobą z działu pomocy technicznej. Użytkownik ma do wyboru czat, e-maila oraz rozmowę telefoniczną.

W listopadzie w ramach testów usługę uruchomiono w Holandii. Teraz oficjalnie wprowadzono ją w USA, a "w kolejnych tygodniach" ma się pojawić w innych krajach. Kiedy (i czy w ogóle) zobaczymy ją w Polsce? Na razie nie wiadomo.

Apple nie daje się zbliżyć Google'owi nawet na krok

Google chce być drugim Apple'em i robi wszystko, by wypozycjonować Pixele jako produkty premium. Za produktem premium musi stać dobra jakość obsługi klienta, która usprawiedliwiałaby wysoką cenę produktu. Tu Apple nie ma sobie równych. Międzynarodowa gwarancja, autoryzowane serwisy rozdziane po całym świecie, niemal 500 Apple Store'ów z Genius Barami, za którymi stoją chętni do pomocy pracownicy. Klasa.

Google - który dopiero co otworzył swój pierwszy salon - z tym wszystkim konkurować nie może. Dlatego też firma mocno promuje swojego czata z 24-godzinnym wsparciem.

Strona promująca wsparcie 24/7 dla użytkowników Pixeli
Strona promująca wsparcie 24/7 dla użytkowników Pixeli

Niestety dla wyszukiwarkowego giganta, Apple'owi zajęło raptem kilka tygodni na uruchomienie konkurencyjnej usługi. Jeśli zatem chodzi o jakość obsługi klienta i wsparcie techniczne, Google nie ma już absolutnie żadnej karty przetargowej.

Oj, zapowiada się na to, że walka Google'a z Apple'em będzie bardzo interesująca.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)