Apple Watch 5 oficjalnie. W końcu smartwatch z zawsze włączonym ekranem

Apple Watch 5 oficjalnie. W końcu smartwatch z zawsze włączonym ekranem
Anna Rymsza

10.09.2019 18:30, aktual.: 10.09.2019 21:39

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Podczas konferencji zapowiedziany został także Apple Watch series 5. Zegrek w końcu dostał ekran LTPL, który nie będzie się wyłączał.

Zupełnie jak na tradycyjnym zegarku, zawsze będzie można zobaczyć godzinę, bez wykonywania gestu ani dotykania ekranu. Ekran będzie dopasowywał podświetlenie i częstotliwość odświeżania do aktualnych warunków dzięki dedykowanemu układowi. Minimalna częstotliwość odświeżania to zaledwie 1 GHz.

Ekran będzie włączony także podczas treningu, a podczas wycieczek terenowych można będzie włączyć kompas. Mimo że będzie pracował cały dzień, Apple Watch wciąż będzie pracował 18 godzin.

Apple Watch 5 dostanie także funkcje zapewniające nam bezpieczeństwo. W 150 krajach będzie można wezwać pomoc, dotykając ekranu. iPhone nie będzie do tego potrzebny. Podobnie jak iPad, Apple Watch 6 także został wykonany w całości z odzyskanego aluminium.

Obraz

Zegarki Apple Watch 5 będą dostępne w sklepach od 20 września. Ceny zaczynają się od 399 dolarów. Ponadto cena Apple Watcha 3 generacji spadła do 199 dolarów.

Apple Watch jako urządzenie medyczne

Apple Watch to nie tylko smartzegarek. To przede wszystkim urządzenie medyczne, które może uratować życie. Podczas konferencji prasowej Apple pokazał kilka wzruszających historii ludzi, których życie uratował lub znacznie poprawił dzięki motywacji do uprawiania sportu.

Apple Watch to także narzędzie zbierania danych do badań medycznych. Ponad 400 tys. osób brało udział w badaniach serca, co pozwoliło zbudować system wczesnego ostrzegania przed zaburzeniami rytmu serca. Niebawem ruszą kolejne badania. Apple Hearing Study ma pomóc chronić słuch i ostrzegać przed nadmiernym hałasem. Apple Women's Health Study pomoże badać niepłodność i osteoporozę. Health and Movement zaś zbada wpływ uprawiania sportu na zdrowie. Oczywiście udział w tych badaniach jest opcjonalny. Na razie programy działają jedynie w USA.

Zobacz również:

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)