Apple zatwierdził aplikację BitTorrent

Strona głównaApple zatwierdził aplikację BitTorrent
03.10.2010 12:20
iS Drive
iS Drive
Zbigniew Kowal
Zbigniew Kowal

W sklepie Apple’a pojawiła się aplikacja iS Drive, która ułatwia zarządzenie plikami na serwerach z protokołem wymiany BitTorrent. Świadome działanie ekipy z Cupertino czy po prostu gafa roku?

Wspomniana aplikacja to narzędzie do zarządzania kontem na ImageShack, które z powodzeniem można dostosować również do takich stron z torentami, jak IsoHunt oraz Mininova. Pojawienie się iS Drive w App Store jest co najmniej dziwne, ponieważ wcześniej Apple z konsekwencją odrzucał klientów sieci BitTorrent.

411917216058246054

Być może pojawienie się tej aplikacji w App Store to efekt ocieplenia polityki wobec developerów. Doskonałym przykładem jest chociażby Google Voice, którą Apple zgodził się niedawno opublikować. Z drugiej strony sam producent aplikacji ma o całej sprawie nieco inne zdanie:

Zawsze myślałem, że jeśli nie nazwę aplikacji „torrent client”, to Apple najprawdopodobniej przepuści ją przez swoje sito. Moja aplikacja nie zawiera w nazwie słów „torrent” lub „BitTorrent”, to zwykły manager do zarządzania plikami.

Jeśli poczuliście się zainteresowani tym tematem, to odsyłam was do App Store. iS Drive kosztuje 5 dolarów amerykańskich.

Źródło: Mashable

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)