Asus PadFone 2 – odpowiadamy na Wasze pytania

Asus PadFone 2 – odpowiadamy na Wasze pytania
Jan Blinstrub

17.02.2013 17:09, aktual.: 17.02.2013 18:09

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wiemy, kiedy trafi do sprzedaży, ile mniej więcej będzie kosztować oraz czego zabraknie w zestawie.

PadFone 2 robi bardzo dobre wrażenie. Jest urządzeniem z najwyższej półki i widać to na pierwszy rzut oka. Jest dobrze wykonane, ma eleganckie i dość neutralne wzornictwo i bardzo dobry ekran. Także specyfikacja potwierdza, że flagowy model Asusa ma wszystko, w co powinien być wyposażony nowoczesny high-end.

Gdyby PadFone 2 trafił do sprzedaży na początku roku, zapewne zostałby entuzjastycznie przyjęty przez rynek. Teraz będzie rywalizować z topowymi urządzeniami innych firm, które lada moment pojawią się u nas. Nie znaczy to jednak, że jest skazany na niepowodzenie. Choć sam smartfon niewątpliwie ustępuje w detalach konkurencyjnym produktom, bo nie został wyposażony w autorskie rozwiązania software'owe czy unikalne funkcje, ma jedną oczywistą zaletę, która dla sporej grupy odbiorców może mieć niebagatelne znaczenie.

Będzie kosztować nieco więcej niż inne flagowe smartfony, ale nabywcy otrzymają nie jedno, ale dwa urządzenia: smartfona oraz tablet. Co ważne - oba mieszczą się w ścisłej czołówce pod względem specyfikacji. Gdyby jeszcze okazało się, że PadFone 2 będzie w korzystnej ofercie jednego z operatorów - co nie jest wykluczone - Asus niewątpliwie mógłby liczyć na całkiem niezłą sprzedaż.

Mieliście  sporo pytań dotyczących PadFone'a 2. Niestety nie na wszystkie mogłem odpowiedzieć, ponieważ urządzenie miałem w rękach bardzo krótko. Wydajność oraz możliwości kamery sprawdzimy, gdy dostaniemy smartfona testowego.

Tym razem odpowiadamy w formie tekstowej. Warunki na konferencji nie sprzyjały nagraniu.

Archan: Kiedy premiera?

Padfone 2 trafi do sprzedaży najprawdopodobniej w marcu. Pierwotnie urządzenie miało zadebiutować na naszym rynku na początku tego roku, ale – jak powiedział nam przedstawiciel firmy Asus – planu nie udało się zrealizować z powodu braku podzespołów. Smartfon wykorzystuje najnowsze układy firmy Qualcomm, a fabryki producenta są tak przeciążone, że musiał poprosić o wsparcie Samsunga, by zaspokoić popyt (o tym, jak kosztowne może być wsparcie udzielone przez koreańską firmę, pisał niedawno Adrian).

Tatanka1981: 1. Cena?

Urządzenie ze stacją dokującą będzie kosztować nieco ponad 3000 zł. Dokładna cena niestety nie została podana. Niewykluczone, że PadFone 2 będzie dostępny w ofercie jednego z operatorów.

Mariom710706: Czy możliwe będzie zakupienie tylko smartfona bez stacji dokującej i jaka będzie jego cena?

Smartfona będzie można kupić bez stacji dokującej. Nie wiadomo za ile, ale – po sprawdzeniu ile kosztuje samo urządzenie w innych krajach europejskich – sądzę, że cena będzie się mieścić w przedziale 2100-2400 zł. To sporo, ale trzeba pamiętać, że PadFone 2 bazuje na podzespołach z najwyższej półki. Jednak czy z taką ceną mógłby konkurować z flagowymi modelami innych producentów, które niebawem będą dostępne na polskim rynku? Wątpię. Wariant ze stacją dokującą wygląda zdecydowanie korzystniej.

Tatanka1981: 2. Pierwszy miał klawiaturę - ten już nie ma?

Projektując PadFone'a drugiej generacji, producent zrezygnował ze stacji dokującej z klawiaturą i dodatkowym akumulatorem. Nie ma jej w zestawie i nie będzie można dokupić jej oddzielnie. To zaskakująca decyzja, bo dołączana klawiatura była bez wątpienia jedną z największych zalet hybrydowego smartfona pierwszej generacji.

Mierzej87: Jak jest z jakością obudowy? Czy nie rysuje się jak w większości plastikowych Androidów? Jak wypada spasowanie elementów? Czy słychać skrzypienia? Czy w tym modelu jest wymienna bateria czy zastosowano unibody?

Jakość wykonania jest – na pierwszy rzut oka – bez zarzutu. Asus zastosował dobrej jakości tworzywa, na których nie widać rys. Wszystkie elementy obudowy są dobrze spasowane. Jakość wykonania jest dokładnie taka, jaka powinna być w urządzeniu za ponad 2000 zł (bez stacji dokującej). Akumulator w PadFone 2 jest wymienny.

Kropek: 1 - Czy potrafi przyciąć podczas zwykłego przeglądania internetu ? 2 - Jak wygląda wydajność i czy niema lagów w bardziej wymagających grach np: GTA VICE CITY.3 - Czy jest naprawdę wielozadaniowy ?

Niestety nie mogłem zainstalować na PadFonie 2 żadnych aplikacji, więc nie wiem, jak radzi sobie z grami. Urządzenie wyposażone jest jednak w prawdopodobnie najwydajniejszy układ na rynku, więc brak mocy raczej nie powinien być problemem.

ciekawski: 1) jak wygląda sprawa wydajności podczas podstawowych czynności Czy zdarzają się lagi zarówna na smartphonie jak i tablecie? 2) czy działająca aplikacja podczas zdokowania telefonu zostanie przeniesiona na tabletowy ekran, czy zostanie zamknięta?

W ciągu niestety niedługiej sesji ze smartfonem nie zdarzyło się nic, co mogłoby sugerować, że urządzenie ma problemy z wydajnością czy optymalizacją. Tak w trybie smartfonu, jak i tabletu. Jak zauważył Szostak w komentarzach pod poprzednim tekstem o PadFonie 2, to, czy aplikacja będzie płynnie przełączać się do trybu tabletowego, zależy od dewelopera. Podstawowe programy, które sprawdziłem (przeglądarka, Gmail), przełączały się bez problemów.

Paweł Pacak: Jak długo (lub krótko) zajmuje załadowanie się systemu po włożeniu smartfona do stacji, czy nie ma obaw, że przez brak klapki smartfon wypadnie z tej wnęki.

Tablet po włożeniu smartfona do slotu włącza się w ciągu 3-4 sekund. Telefon lekko wchodzi do slotu i równie łatwo się go z niego wyjmuje, ale – za co należą się brawa dla producenta – nie wypada samoczynnie z gniazda, nawet jeśli potrząsa się tabletem, trzymając go dołem do góry.

To wszystkie pytania, na które mogłem odpowiedzieć po kilkudziesięciu minutach zabawy PadFone'em 2 i rozmowie z przedstawicielem firmy Asus. Na pozostałe odpowiem, gdy tylko smartfon trafi do naszej redakcji na testy.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)