ASUS ROG Phone oficjalnie. Potężny i nafaszerowany technologiami smartfon dla graczy

Gamingowa rodzina produktów ASUS Republic Of Gamers została właśnie rozszerzona o telefon. ASUS ROG Phone to prawdopodobnie najbardziej wypasiony smartfon dla graczy jaki kiedykolwiek powstał.

ASUS ROG Phone oficjalnie. Potężny i nafaszerowany technologiami smartfon dla graczy
Miron Nurski

ASUS ROG Phone wyróżnia się gamingowym wzornictwem

Wystarczy rzut oka, by stwierdzić, do kogo skierowany jest ten smartfon. Szklana i wodoszczelna obudowa cechuje się kanciastymi kształtami i pełna jest miedzianych wstawek. Nawet czytnik linii papilarnych z tyłu wygląda niecodziennie.

Obraz

ASUS pomyślał o wielu konstrukcyjnych udogodnieniach dla graczy.

Świecące logo Aura RGB

Logo z tyłu jest podświetlane i kompatybilne ze standardem ASUS Aura RGB; podczas grania może mienić się dowolnymi kolorami. Diody LED mogą ponadto informować o połączeniach przychodzących czy nieodczytanych powiadomieniach.

Frontowe głośniki stereo

Mimo zastosowania relatywnie małych ramek, po obu stronach 6-calowego ekranu o proporcjach 18:9 znalazły się mocne głośniki. Smartfon odtwarza dźwięk Hi-Fi 24-bit/192KHz i ma zapewnić wysoką jakość brzemienia także na słuchawkach.

Dwa porty ładowania

Port USB-C znalazł się nie tylko na dolnej krawędzi, ale i z boku obudowy. Dzięki temu kabel ma nie przeszkadzać nawet wtedy, gdy smartfon trzymany jest poziomo.

Obraz

Dodatkowy port z boku służy także do podłączania dodatkowych akcesoriów, o których za moment.

System chłodzenia GameCool

Obudowa telefonu miała zostać zaprojektowana w taki sposób, by powierzchnia odprowadzająca ciepło była 16 razy większa niż w przypadku "standardowego układu chłodzenia". ASUS zastosował także miedziany rozpraszacz ciepła oraz węglowe płytki chłodzące na obwodzie drukowanym.

Według zapewnień producenta, dzięki autorskiemu systemowi chłodzenia, zegar procesora ma być w stanie taktować o 50 proc. szybciej, a szczytowe wartości utrzymywać 5 razy dłużej niż w konkurencyjnych smartfonach. ROG Phone ma tym samym utrzymywać wysoką wydajność nawet podczas długiego i intensywnego grania.

Sensory dotykowe AirTrigger na ramce

Ramka telefonu - podobnie jak w przypadku technologii Edge Sense ze smartfonów HTC - wykorzystuje ultradźwięki do wykrywania nacisku. Oprogramowanie wykorzystuje to na 2 sposoby.

Gdy użytkownik ściśnie obudowę z dwóch stron, aktywowany jest X Mode, czyli specjalny tryb dla graczy. Interfejs telefonu zmienia wówczas barwy, aplikacje działające w tle są ubijane, a wszystkie zasoby wykorzystywane są w taki sposób, by zapewnić maksymalną wydajność w grach.

Podczas grania, gdy telefon trzymany jest poziomo, górna ramka może pełnić funkcję dwóch fizycznych triggerów. Można pod nie przypisać dowolny obszar ekranu, aby emulować jego kliknięcie. Dotykając tamki można będzie więc przykładowo skakać, zmieniać bronie czy oddawać strzały; ultradźwiękowe AirTriggery mają być w pełni konfigurowalne.

ASUS ROG Phone przybywa z całym arsenałem gamingowych akcesoriów

Widać, że ASUS podchodzi do tematu poważnie. Nie dość, że telefon sam w sobie naszpikowany jest ciekawymi technologiami, to jeszcze firma przygotowała kilka sprzętowych dodatków.

Nakładka chłodząca AeroActive Cooler

Dołączona do zestawu nakładka AeroActive Cooler uzbrojona jest w wentylator, który ma umożliwić jeszcze bardziej komfortowe grania.

Obraz

W jej dolnej części znalazł się ponadto port USB-C, gniazdo słuchawkowe 3,5 mm oraz świecące logo RGB.

TwinView Dock, czyli większa bateria i drugi ekran

Chyba najciekawiej prezentuje się składane akcesorium o nazwie TwinView Dock, które wzorowane jest na konsoli Nintendo 3DS. Dodaje ono do telefonu drugi 6-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 2160 x 1080.

Obraz

Podczas grania na drugim wyświetlaczu można robić co tylko dusza zapragnie. Sam ASUS sugeruje, że można go np. użyć do prowadzenia relacji na żywo czy chatowania ze znajomymi.

TwinView Dock ma ponadto:

  • dodatkową baterię 6000 mAh;
  • poczwórne głośniki stereo;
  • mocniejszy, podwójny silnik wibracyjny;
  • dodatkowy system chłodzenia.

Brzmi nieźle.

Mobile Desktop Dock, czyli zamień telefon z peceta

Mobile Desktop Dock to stacja dokująca uzbrojona w kilka portów USB, gniazdo Ethernet, port słuchawkowy i slot na karty pamięci. Można do niej podłączyć m.in. monitor 4K, mysz, klawiaturę i głośniki 5.1.

Obraz

Po umieszczeniu telefonu w stacji, przechodzi on w tryb desktopowy i pozwala na przeglądanie internetu, wykonanie zadań biurowych czy - przede wszystkim - granie w gry. ROG Phone pełni wówczas funkcję wyświetlacza pomocniczego.

Kontroler Gamevice i adapter WiGig Dock do telewizora

Gamevice to nakładka na telefon, która uzbraja go w pad z przyciskami fizycznymi.

Obraz

Kontroler komunikuje się bezprzewodowo ze stacją dokującą WiGig Dock, która to podłączana jest do telewizora. Ma to umożliwić wyświetlanie gier na dużym ekranie bez odczuwalnych opóźnień w przesyle obrazu.

Obraz

Ekran AMOLED z odświeżaniem 90 Hz

6-calowy wyświetlacz ma rozdzielczość 2160 x 1080, wyświetlając tym samym 401 punktów na cal. Nie nie jest to rekord świata, ale panel wyróżnia się w innych aspektach.

Maksymalna częstotliwość odświeżania obrazu to aż 90 Hz, podczas gdy rynkowym standardem jest 60 klatek na sekundę. Co prawda konkurencyjny Razer Phone ma panel 120 Hz, ale w jego przypadku zastosowana została matryca LCD. 90 Hz to ewenement jak na OLED-a.

Obraz

ASUS chwali się ponadto czasem reakcji pojedynczych pikseli na poziomie 1 milisekundy. Ma to zapobiec smużeniu się obrazu.

Wyświetlacz wspiera ponadto technologię HDR oraz cechuje się 108,6-procentowym pokryciem palety barw DCI-P3. Wierność odwzorowania kolorów powinna więc stać na wysokim poziomie.

Podkręcony Snapdragon 845 i spora bateria

Sercem telefonu jest Snapdragon 845 z maksymalnym taktowaniem podkręconym z deklarowanych 2,8 GHz do 2,96 GHz. ASUS mógł sobie pozwolić na taki zabieg dzięki autorskiemu systemowi chłodzenia, więc ROG Phone prawdopodobnie będzie królem benchmarków. Zwłaszcza że układ wspierany jest przez 8 GB RAM-u.

ASUS ROG Phone
ASUS ROG Phone
ProducentAsus
Model procesoraQualcomm Snapdragon 845
SegmentSmartfon flagowy
System operacyjnyAndroid 8.1
Przekątna ekranu6″
Rozdzielczość ekranu2160 x 1080
Maksymalna pamięć operacyjna8 GB RAM
Maksymalna pamięć wewnętrzna512 GB
Rozdzielczość matrycy12 Mpix
Pojemność akumulatora4000 mAh
Przejdź do pełnej specyfikacji

W najmocniejszej wersji smartfon ma mieć aż 512 GB wbudowanej pamięci, ale w sprzedaży dostępny ma być także wariant 128 GB. Pojemność baterii to przyzwoite 4000 mAh i wspiera szybkie ładowanie.

Jest i podwójny aparat z szerokokątnym obiektywem

U boku 12-megapikselowego aparatu głównego znajduje się dodatkowy, 8-megapikselowy sensor z obiektywem o 120-stopniowym kącie widzenia.

ASUS nie zdradza dokładnych parametrów, ale niewykluczone, że to przyzwoity aparat żywcem przeniesiony z ZenFone'a 5. Jest więc nadzieja na to, że pod względem fotograficznym ROG Phone nie będzie ssał, podczas gdy aparat w gamingowych smartfonach zazwyczaj traktowany jest po macoszemu.

Wygląda na to, że ASUS naprawdę się postarał

Dawno nie widziałem tak wypasionego telefonu (i to nie tylko dla graczy). Liczba autorskich technologii oraz ich pomysłowość robią wrażenie. Razer Phone, Nubia Red Magic czy Black Shark wyglądają przy ROG Phonie jak zabawki dla dzieci.

Epic performance. Unbeatable visuals. Total control. - ROG Phone | ROG

Szkoda tylko, że ASUS na razie nie ujawnił najważniejszego - ceny. A tanio raczej nie będzie, przy czym mowa nie tylko o smartfonie samym w sobie, ale i licznych akcesoriach.

ASUS ROG Phone ma trafić do sprzedaży latem tego roku.

Źródło artykułu:WP Komórkomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)