Asus ZenFone Go TV z tunerem telewizyjnym oficjalnie. Niezła propozycja na Euro 2016

Asus ZenFone Go TV z tunerem telewizyjnym oficjalnie. Niezła propozycja na Euro 2016

Asus ZenFone Go TV z tunerem telewizyjnym oficjalnie. Niezła propozycja na Euro 2016
Miron Nurski
11.05.2016 11:17, aktualizacja: 11.05.2016 13:24

Asus ZenFone Go doczekał się właśnie odświeżonej wersji, którą docenią kibice czekający na Euro 2016. Model ZenFone Go TV - jak sama nazwa wskazuje - uzbrojony jest w tuner telewizyjny.

We wnętrzu telefonu znalazł się tuner TV produkcji Sony, a konkretnie model SMT-EW100.

Obraz

Tak, ZenFone Go TV umożliwi oglądanie telewizji w Polsce

Wspomniany tuner obsługuje standardy DVB-T, DVB-T2, DVB-T2 Lite, ISDB-T oraz ISDB-Tmm, a więc jest zgodny ze standardem naziemnej telewizji cyfrowej obowiązującym w naszym kraju (DVB-T).

Producent chwali się zresztą, że jego smartfon pozwoli na odbieranie lokalnej telewizji w ponad 40 krajach na całym świecie.

Obraz

Specyfikacja jest przeciętna

Parametry techniczne są porównywalne z tymi, które oferuje ZenFone Max. Szkoda tylko, że w maju 2016 roku Asus wyskakuje z telefonem pracującym pod kontrolą Androida 5.1 Lollipop. Android 6.0 zadebiutował grubo ponad pół roku temu, a na horyzoncie widać już Androida N.

Obudowę ZenFone'a Go TV wykonano z tworzywa sztucznego. Wizualnie smartfon nie odbiega od innych ZenFone'ów.

Obraz

Warto również wspomnieć, że ekran smartfona dozbrojono w specjalny filtr, który redukuje ilość wydzielanego niebieskiego światła o 30 proc. Korzystanie z telefonu przed snem nie powinno zatem powodować problemów z zaśnięciem.

Cena nie odstrasza

Na Tajwanie telefon wyceniono na 5490 dolarów tajwańskich, czyli równowartość 650 zł. Nawet po doliczeniu europejskich ZenFone Go TV powinien kosztować mniej niż 1000 zł.

Obraz

Biorąc pod uwagę same parametry techniczne, nie jest to najlepszy stosunek jakości do ceny, ale pamiętajmy, że pierwsze skrzypce gra tutaj tuner telewizyjny. Jeśli ktoś faktycznie chce mieszczący się w kieszeni telewizor, który pozwoli mu na wielogodzinne oglądanie filmów, programów czy meczów bez narażania się na koszty związane z transferem danych, nowy "zenek" może być ciekawą opcją.

Wysłałem już polskiemu oddziałowi Asusa pytanie, czy ZenFone Go TV będzie dostępny w Polsce. Gdy otrzymam odpowiedź, wpis zostanie zaktualizowany.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)