Będzie moc. Wycieka specyfikacja OnePlusa 8T

Będzie moc. Wycieka specyfikacja OnePlusa 8T

OnePlus 8 niedługo zostanie zastąpiony przez lepszy model
OnePlus 8 niedługo zostanie zastąpiony przez lepszy model
Miron Nurski
04.09.2020 10:15, aktualizacja: 04.09.2020 12:15

OnePlus 8T ma się pojawić w ciągu najbliższego miesiąca.

OnePlus 8 zadebiutował w kwietniu. Jako że Chińczycy mają w zwyczaju wypuszczać nowe smartfony co pól roku, w najbliższej przyszłości na rynek powinna trafić jego udoskonalona wersja. Co nieco na jej temat już wiadomo.

OnePlus 8T ma dostać Snapdragona 865 Plus, ekran 120 Hz i Androida 11

Snapdragon 865 Plus to zmiana najbardziej oczywista. OnePlus zawsze wykorzystuje w swoich flagowcach najwydajniejsze aktualnie dostępne układy Qualcomma, a jednostka 865 z "ósemki" zdążyła się już zdezaktualizować.

Serwis Android Central - powołując się na swoich informatorów - twierdzi, że OnePlus 8T dostanie także ekran Fluid AMOLED 120 Hz. W przypadku "ósemki" było to 90 Hz, a wyższy klatkaż zarezerwowany był dla droższego wariantu 8 Pro.

Co ciekawe, smartfon już po wyjęciu z pudełka pracować ma pod kontrolą systemu OxygenOS 11, bazującego na Androidzie 11, który nie miał jeszcze swojej finalnej premiery.

OnePlus 8T ma mieć także lepszy aparat

Według wspomnianego źródła, smartfon zostanie uzbrojony w:

  • aparat główny 48 Mpix;
  • aparat 16 Mpix z obiektywem ultraszerokokątnym;
  • aparat 5 Mpix z obiektywem makro;
  • aparat 2 Mpix do wykrywania głębi.

Można liczyć na trzy usprawnienia. Aparat główny ma wykorzystywać nowszą matrycę, zapewniającą lepszą jakość zdjęć. Obiektyw makro ma zostać zintegrowany z lepszym sensorem o wyższej rozdzielczości (5 zamiast 2 Mpix). Do tego wszystkiego ma dojść osobna kamerka do detekcji głębi, której w "ósemce" nie było.

Ciekaw jestem, w jaki sposób Chińczycy zamierzają uzasadnić obecność dodatkowego aparatu do rozmywania tła, którego wcześniejsze flagowce jakoś nigdy nie potrzebowały. Aparatów pozwalających na mapowanie otoczenia jest przecież aż nadto.

OnePlus 8T: kiedy premiera?

Wspomniany wcześniej serwis twierdzi, że OnePlus 8T ujrzy światło dzienne pod koniec września lub na początku października.

Brzmi to wiarygodnie, biorąc pod uwagę fakt, że OnePlus 7T zadebiutował 26 września 2019.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)