Już nawet Bill Gates olał mobilnego Windowsa. Jakiego systemu teraz używa?

Już nawet Bill Gates olał mobilnego Windowsa. Jakiego systemu teraz używa?

Bill Gates
Bill Gates
Źródło zdjęć: © OnInnovation / flickr.com
Miron Nurski
26.09.2017 13:09, aktualizacja: 26.09.2017 15:10

Zastanawialiście się, jakiego systemu operacyjnego używa założyciel i wieloletni szef Microsoftu? Bynajmniej nie mobilnego Windowsa.

Bill Gates przesiadł się na Androida

Bill Gates przyznał w rozmowie z telewizją Fox News, że przesiadł się na Androida - system stworzony przez firmę, która konkuruje z Google'em na wielu rynkach. Również na rynku systemów operacyjnych.

Miliarder zaznaczył jednocześnie, że cały czas używa wielu usług Microsoftu.

I słusznie - wszyscy użytkownicy mobilnego Windowsa powinni pomyśleć o przesiadce

Windows na smartfony dogorywa, z czym Microsoft niespecjalnie się zresztą kryje. System przestał być rozwijany równolegle z "dużym" Windowsem 10 i choć wciąż jest aktualizowany, mowa jedynie o łatkach bezpieczeństwa i mało istotnych funkcjach.

Obraz

Na szczęście sam Microsoft przez ostatnich kilka lat troszczył się o to, by dla użytkowników jego usług przesiadka na konkurencyjne platformy była możliwie jak najmniej bolesna. W sklepach Google Play i App Store można znaleźć mnóstwo aplikacji Microsoftu. Ba, jest ich więcej niż na Windowsa... W przypadku Androida gigant pomyślał nawet o apce Microsoft Apps, która agreguje wszystkie narzędzia.

Microsoft przejął także sporo popularnych aplikacji mobilnych - kalendarz Sunrise, aplikację mailową Acompli, listę zadań Wunderlist czy klawiaturę SwiftKey. Rozwijane są one albo pod jego marką, albo ich funkcje zostały przeniesione do jego aplikacji.

Na mocy współpracy z producentami sprzętu aplikacje Microsoftu można znaleźć na wielu telefonach i tabletach z Androidem już po wyjęciu z pudełka. Jednym z partnerów jest Samsung.

Bill Gates nie jest jedynym związanym z Microsoftem człowiekiem, który odpuścił sobie mobilnego Windowsa

Na początku 2016 roku Joe Belfiore - człowiek odpowiedzialny wówczas za rozwój mobilnego Windowsa - został przyłapany na korzystaniu z iPhone'a podczas urlopu. Zgrabnie wybrnął on jednak z tej sytuacji tłumacząc, że poznawanie konkurencyjnych systemów to część jego pracy.

W sierpniu 2017 Belfiore oficjalnie przyznał, że używa Samsunga Galaxy S8 Microsoft Edition - specjalnej wersji z preinstalowanymi aplikacjami Microsoftu i Cortaną.

Joe Belfiore (Ex Windows Phone-Chef) nutzt ein Samsung Galaxy S8

Czy z tego samego telefonu korzysta Bill Gates? Tego nie wiadomo, ale jest to prawdopodobne.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)