Bittium Tough Mobile 2 w Polsce. Smartfon odporny na Pegasusa

Bittium Tough Mobile 2 w Polsce. Smartfon odporny na Pegasusa

Bittium Tough Mobile 2 w Polsce. Smartfon odporny na Pegasusa
Źródło zdjęć: © Mat. pras.
Konrad Siwik
24.02.2022 06:07, aktualizacja: 24.02.2022 07:10

Fińskie smartfony z rodziny Bittium Tough Mobile 2 zadebiutują w Polsce. Urządzenia pozwalają znacznie ograniczyć ryzyko podsłuchu czy kradzieży krytycznych danych. Jednak co najważniejsze są odporne na Pegasusa.

Bittium, fiński producent rozwiązań służących do bezpiecznej komunikacji z ponad 35-letnim doświadczeniem w zakresie zaawansowanej łączności, rozszerza swoją obecność w Polsce. W ofercie ma smartfony z rodziny Bittium Tough Mobile 2, które zostały od podstaw zaprojektowane z myślą o bezpieczeństwie i produkowane są w Finlandii na bazie podzespołów o ściśle kontrolowanym pochodzeniu.

Fiński producent ma na uwadze, że w ostatnich latach polscy politycy, dziennikarze czy działacze społeczni byli narażeni na inwigilację oprogramowaniem szpiegującym Pegasus. Smartfony z Androidem oferowane przez Bittium – modele Bittium Tough Mobile 2 oraz Tough Mobile 2 C – zostały od podstaw zaprojektowane w taki sposób, aby ryzyko zaistnienia zainfekowania ograniczyć do minimum.

Bittium Tough Mobile 2 charakteryzuje:

  • ochrona danych zarówno na poziomie sprzętowym, jak i po stronie oprogramowania,
  • solidna obudowa ze stopu magnezu z certyfikatami wytrzymałości (standard Mil-STD-810G) oraz odporności na kurz i wodę (IP67),
  • fizyczne zabezpieczenie przed instalacją podsłuchu,
  • aktywacja specjalnego trybu prywatnego jednym przyciskiem,
  • utwardzony system operacyjny,
  • możliwość nawiązania bezpiecznej komunikacji end to end (E2EE),
  • transfer szyfrowanych danych i zdalne zarządzanie urządzeniem,
  • najwyższy na rynku poziom ochrony przed oprogramowaniem szpiegującym, np. Pegasus.

– W Europie Środkowej istnieje duże zainteresowanie środkami służącymi do bezpiecznej komunikacji, co jest szczególnie widoczne wśród klientów biznesowych oraz instytucjonalnych. Ludzie są coraz bardziej świadomi zagrożeń czyhających w cyberprzestrzeni, m.in. potencjalnej inwigilacji za pomocą oprogramowania Pegasus. Bittium jest w stanie zapewnić organizacjom kompleksowe rozwiązania w zakresie cyberbezpieczeństwa. Oferujemy zarówno ciągle aktualizowane bezpieczne środowisko, jak i „utwardzone” urządzenia – mówi Thomas Ziger, wiceprezes ds. sprzedaży w Bittium Defense and Security.

Bittium Tough Mobile 2 - Secure and Rugged Smartphone for the Highest Security Needs

Smartfony Bittium Tough Mobile 2 wyposażone są również w wewnętrzne czujniki oraz zasilającą je dodatkową baterię, więc próby manipulacji w celu otwarcia obudowy (np. instalacja podsłuchu) mogą być wykryte nawet w tak zaawansowanych scenariuszach, jak zamrożenie urządzenia czy umieszczenie go w klatce Faradaya.

W przypadku najbardziej zaawansowanego modelu Bittium Tough Mobile 2 C, oprócz systemu Android pozwalającego na korzystanie ze smartfonu jak z każdego innego tego typu urządzenia, użytkownik może przenieść się również w hermetyczne środowisko robocze – system operacyjny Bittium Secure OS. Rozwiązanie jest dedykowane szczególnie organizacjom, w których wymagane jest bezwzględne bezpieczeństwo.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)