BlackBerry A10 wycieka. Na papierze jest kiepsko

BlackBerry A10 wycieka. Na papierze jest kiepsko

BlackBerry A10 (fot. bgr.com)
BlackBerry A10 (fot. bgr.com)
Miron Nurski
12.07.2013 11:00, aktualizacja: 12.07.2013 13:00

Wczoraj pisałem o pierwszych przeciekach na temat high-endowego (rzekomo) smartfona BlackBerry A10. Nie trzeba było długo czekać, aż część specyfikacji i pierwsze zdjęcie urządzenia wycieknie do sieci.

Wczoraj pisałem o pierwszych przeciekach na temat high-endowego (rzekomo) smartfona BlackBerry A10. Nie trzeba było długo czekać, aż część specyfikacji i pierwsze zdjęcie urządzenia wycieknie do sieci.

Do słuchawki dotarła redakcja serwisu BGR. Redaktorzy potwierdzili wcześniejsze przecieki, jakoby A10 (znany również jako Aristo) miał zostać wyposażony w 5-calowy ekran i dwurdzeniowy procesor. Wczoraj snułem obawy, że taka jednostka może nie udźwignąć matrycy Full HD, więc producent z pewnością zdecyduje się na wykorzystanie panelu o mniejszej rozdzielczości. I faktycznie, redaktorzy BGR zauważają, że zagęszczenie pikseli na ekranie jest mniejsze niż w modelu BlackBerry Z10, więc z pewnością Kanadyjczycy wyposażyli swoje dziecko w wyświetlacz 1280 x 720.

W takim wypadku współczynnik ppi wynosić będzie "jedynie" 294. Tragedii nie ma, ale wynik ten pozostaje daleko w tyle za najnowszymi flagowcami, które przekroczyły już barierę 440 pikseli na cal. Z drugiej strony producent - podobno - zdecydował się na taki krok w trosce o baterię, więc można mu to wybaczyć.

[solr id="komorkomania-pl-155841" excerpt="0" image="0" words="20" _url="http://komorkomania.pl/3918,blackberry-z10-a-mialo-byc-tak-pieknie-test" _mphoto="blackberry-z10-fot-wl-15-c80ff0a.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]4038[/block]

Samo zdjęcie zdaje też się potwierdzać moje wcześniejsze obawy dotyczące wielkości tego urządzenia. Widać wyraźnie, że ekran z każdej strony otoczony jest dość szeroką ramką, więc BlackBerry A10 będzie prawdopodobnie jednym z największych 5-calowców na rynku (jeśli nie największym).

Zastosowanie aktywnej ramki, choć od strony użytkowej dość innowacyjne, w przyszłości może być problematyczne. Ekrany androidowych smartfonów rosną jak na drożdżach, a przykład A10 pokazuje, że BlackBerry musi za nimi nadążać. Coraz popularniejsze są także phablety i niewykluczone, że kanadyjski producent będzie musiał wkrótce wprowadzić na rynek również tego typu urządzenie. O ile konkurenci sukcesywnie redukują ramki w swoich smartfonach, o tyle BlackBerry na tym polu stoi w miejscu. W efekcie słuchawki producenta już teraz wyglądają pod względem gabarytów nieświeżo, a w przyszłości może być tylko gorzej.

[solr id="komorkomania-pl-157506" excerpt="0" image="0" words="20" _url="http://komorkomania.pl/3839,blackberry-q10-cieszy-sie-olbrzymim-zainteresowaniem-ludzie-wciaz-chca-smartfonow-z-qwerty" _mphoto="blackberry-q10-157506-24-35d61e8.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]4039[/block]

Cena i dokładna data premiery modelu BlackBerry A10 nie są jeszcze znane. Mówi się jedynie, że urządzenie trafi na rynek jesienią.

Źródło: BGR

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)