BlackBerry pokaże smartfona z Androidem? To ma sens

BlackBerry pokaże smartfona z Androidem? To ma sens

BlackBerry
BlackBerry
Źródło zdjęć: © Shutterstock
Konrad Błaszak
12.06.2015 14:24, aktualizacja: 19.06.2015 14:59

Dział BlackBerry odpowiedzialny za smartfony nie jest w najlepszej kondycji, ale Kanadyjczycy nie zamierzają rezygnować z tworzenia telefonów. Mogą za to zmienić system operacyjny na... Androida.

BlackBerry ostatnich miesięcy nie może zaliczyć do udanych. Firma skupia się już przede wszystkim na usługach i rozwiązaniach biznesowych, ale cały czas ma w swojej ofercie smartfony, które nie radzą sobie zbyt dobrze na rynku. Pomysłów, jak można naprawić tę sytuację przewinęło się w ostatnim czasie sporo. Według jednych to Samsung będzie ratunkiem, ponieważ zaoferuje BB swoje procesory w atrakcyjnych cenach, ale pojawiło się też sporo plotek, że legendarna firma zostanie po prostu kupiona przez jednego z większych graczy. Według źródeł Reutersa rozwiązaniem może być Android.

Według tych informacji kanadyjska firma rozważa przejście na system Google'a w swoim następnym produkcie. Byłby to ruch pokazujący, że BB zależy na usługach i oprogramowaniu, które może oferować nie tylko na swoim systemie. Możemy się spodziewać, że taki smartfon byłby dużo bezpieczniejszy niż przeciętna słuchawka z Androidem. Te same źródła donoszą, że ten telefon będzie wyposażony w dotykowy ekran oraz fizyczną klawiaturę, a ta także jest atutem, który można wykorzystać nie tylko we własnym systemie.

Google odmówiło komentarza w tej sprawie, a BlackBerry oczywiście zdementowało te informacje.

BlackBerry:

Nie komentujemy plotek i spekulacji, ale pozostajemy wierni systemowi BlackBerry 10. Jego wydajność i bezpieczeństwo są nie do przecenienia.

Historia zna jednak wiele przypadków, gdy przedstawiciele firm mówili jedno, a po cichu robili drugie. Dość tutaj wspomnieć, że swego czasu Stephen Elop dementował plotki jakoby Nokia pracowała nad smartfonem z Androidem, a rok później światło dzienne ujrzała Nokia X. Niczego nie możemy zatem wykluczyć.

John Chen, który jest CEO BlackBerry, pokłada duże nadzieje w nowym systemie zarządzenia urządzeniami dla korporacji i agencji rządowych BES12 (BlackBerry Enterprise Server), który może działać nie tylko ze smartfonami kanadyjskiej firmy, ale również z iOS-em, Androidem oraz Windows Phone'em. Pokazanie produktu z systemem konkurencji byłoby dowodem, że system BES12 może z nimi współpracować, co przyczyniłoby się prawdopodobnie do większego zainteresowania tym rozwiązaniem.

Oczywiście są to tylko plotki, ale takie rozwiązanie wydaje się bardzo prawdopodobne. Kanadyjska firma mogłaby nie tylko zyskać nowych klientów biznesowych pracujących na urządzeniach z konkurencyjnym systemem, ale również wiele osób mogłoby zapragnąć urządzenia z kanadyjską klawiaturą i Androidem. Ostatnio nawet pojawił się w przeciekach kolejny telefon BB z kwadratowym ekranem i gdyby dostał on system Google'a to byłby bardzo ciekawą alternatywą na rynku.

Źródło: reuters.com via neowin.net

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)