Blik już niedługo pozwoli płacić zbliżeniowo. I to nie tylko w Polsce

Blik już niedługo pozwoli płacić zbliżeniowo. I to nie tylko w Polsce

Blik już niedługo pozwoli płacić zbliżeniowo. I to nie tylko w Polsce
Źródło zdjęć: © Getty Images
Adam Bednarek
03.01.2021 17:26, aktualizacja: 04.01.2021 18:28

Blik się rozwija. Jedną z nowości na początek 2021 roku ma być możliwość płatności zbliżeniowych.

Póki co płatności Blikiem wymagają wygenerowania w aplikacji specjalnego kodu, którym zatwierdza się transakcje. W przyszłości Blik chce być bardziej jak karta płatnicza czy e-portfele. Wiemy, kiedy się to stanie.

Istotnym etapem w rozwoju systemu BLIK w ostatnich latach jest podjęcie współpracy pomiędzy PSP (Polski Standard Płatności - PAP), operatorem BLIK a firmą Mastercard. Dzięki tej współpracy użytkownicy BLIK będą mogli płacić, najprawdopodobniej od pierwszego kwartału 2021 r., zbliżeniowo za pośrednictwem smartfona, zarówno w Polsce, jak i za granicą - podaje NBP, cytowany przez PAP.

To ważna wiadomość dla milionów Polaków, którzy korzystają z Blika. A jest ich naprawdę wiele. Tylko w trzecim kwartale minimum raz skorzystało z niego co najmniej 6,219 mln Polaków.

Blik stale się rozwija, oferując nowe usługi. Płatność Blikiem w czerwcu pojawiła się na platformie AliExpress.

Kolejna opcja zbliżeniowej płatności w dobie pandemii to naprawdę dobra wiadomość. Przypomnijmy, że koronawirus wymusił już na kilku operatorach pewne zmiany. Na przykład Google Pay jesienią zrezygnowało z konieczności podawania kodu PIN.

  • Slider item
[1/1]

[h4]Wybierz najlepszą technologię roku i wygraj 5 tys. złotych!Wejdź na [url=https://imperatory.wp.pl/strona-glowna]imperatory.wp.pl[/url] i zagłosuj.[/h4]

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)