Lidl Pay wreszcie dla wszystkich. Za zakupy zapłacisz kodem QR

Lidl Pay wreszcie dla wszystkich. Za zakupy zapłacisz kodem QR

Lidl Pay wreszcie dla wszystkich. Za zakupy zapłacisz kodem QR
Miron Nurski
24.04.2020 12:54, aktualizacja: 24.04.2020 15:08

Program pilotażowy platformy Lidl Pay zmierza ku końcowi. Prawdopodobnie wszyscy klienci sklepu będą mogli korzystać z nowej formy płatności już pod koniec kwietnia.

Pierwsze testy usługi Lidl Pay w Polsce ruszyły w listopadzie 2019, jednak początkowo były przeprowadzone na niewielką skalę. W marcu 2020 wystartował program pilotażowy, który objął 200 sklepów, czyli mniej niż 30 proc. wszystkich placówek.

Lidl Pay w Polsce. Kiedy start usługi?

Jak nieoficjalnie dowiedział się serwis Wiadomoscihandlowe.pl, Lidl Pay finalnie zadebiutuje w Polsce w poniedziałek 27 kwietnia.

Tego dnia usługa ma być aktywna u wszystkich użytkowników aplikacji Lidl Plus oraz działać we wszystkich sklepach w Polsce.

Lidl Pay: jak działa i dlaczego warto korzystać?

Przygodę z usługą należy zacząć od pobrania aplikacji Lidl Plus i założenia konta. Następnie konieczne jest dodanie w ustawieniach danych karty płatniczej.

Od tej pory za zakupy można płacić skanując przy kasie generowany przez apkę kod QR. Do autoryzacji płatności konieczne jest podanie 4-cyfrowego PiN-u lub - opcjonalnie - zeskanowanie odcisku palca.

412215113429811756

Zaletą platformy Lidl Pay jest to, że działa nawet ze smartfonami bez NFC, które nie obsługują płatności zbliżeniowych.

Nawet użytkownicy Apple Pay i Google Pay mają jednak dobry powód, by w Lidlu korzystać z nowej usługi. Podczas skanowania kodu QR jednocześnie naliczane są rabaty w ramach programu Lidl Plus, z którego masa osób i tak korzysta. Nie trzeba już oddzielnie skanować karty rabatowej i dokonywać płatności - całość sprowadzać się będzie teraz do jednej czynności.

Dodatkowo płatności Lidl Pay są całkowicie bezdotykowe, co w czasie pandemii koronawirusa także jest sporym atutem.

Zobacz również:

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)