Lidl Pay wreszcie dla wszystkich. Za zakupy zapłacisz kodem QR

Lidl Pay wreszcie dla wszystkich. Za zakupy zapłacisz kodem QR
Miron Nurski

24.04.2020 12:54, aktual.: 24.04.2020 15:08

Program pilotażowy platformy Lidl Pay zmierza ku końcowi. Prawdopodobnie wszyscy klienci sklepu będą mogli korzystać z nowej formy płatności już pod koniec kwietnia.

Pierwsze testy usługi Lidl Pay w Polsce ruszyły w listopadzie 2019, jednak początkowo były przeprowadzone na niewielką skalę. W marcu 2020 wystartował program pilotażowy, który objął 200 sklepów, czyli mniej niż 30 proc. wszystkich placówek.

Lidl Pay w Polsce. Kiedy start usługi?

Jak nieoficjalnie dowiedział się serwis Wiadomoscihandlowe.pl, Lidl Pay finalnie zadebiutuje w Polsce w poniedziałek 27 kwietnia.

Tego dnia usługa ma być aktywna u wszystkich użytkowników aplikacji Lidl Plus oraz działać we wszystkich sklepach w Polsce.

Lidl Pay: jak działa i dlaczego warto korzystać?

Przygodę z usługą należy zacząć od pobrania aplikacji Lidl Plus i założenia konta. Następnie konieczne jest dodanie w ustawieniach danych karty płatniczej.

Od tej pory za zakupy można płacić skanując przy kasie generowany przez apkę kod QR. Do autoryzacji płatności konieczne jest podanie 4-cyfrowego PiN-u lub - opcjonalnie - zeskanowanie odcisku palca.

Obraz

Zaletą platformy Lidl Pay jest to, że działa nawet ze smartfonami bez NFC, które nie obsługują płatności zbliżeniowych.

Nawet użytkownicy Apple Pay i Google Pay mają jednak dobry powód, by w Lidlu korzystać z nowej usługi. Podczas skanowania kodu QR jednocześnie naliczane są rabaty w ramach programu Lidl Plus, z którego masa osób i tak korzysta. Nie trzeba już oddzielnie skanować karty rabatowej i dokonywać płatności - całość sprowadzać się będzie teraz do jednej czynności.

Dodatkowo płatności Lidl Pay są całkowicie bezdotykowe, co w czasie pandemii koronawirusa także jest sporym atutem.

Zobacz również:

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)