Carrefour Mova zwija żagle - kolejny MVNO znika z naszego rynku

Carrefour Mova znika z rynku (fot.: Flickr/Polycart/CC BY 2.0)
Carrefour Mova znika z rynku (fot.: Flickr/Polycart/CC BY 2.0)
Kira Czarczyńska

15.09.2012 08:00, aktual.: 15.09.2012 10:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Operatorzy wirtualni kiepsko sobie radzą na naszym rynku. Pierwszy odpadł WPmobi, za którym stał całkiem porządny kapitał - okazało się jednak, że utrzymywanie sieci jest nieopłacalne. Dobrze zapowiadające się GaduAIR również nie poradziło sobie z rzeczywistością rynkową i znikło w ubiegłym roku. Teraz kolej na następną sieć: Carrefour Mova zakończy działalność 30 września.

Na stronie operatora wirtualnego Carrefour Mova widnieje komunikat o zakończeniu działalności:

Informujemy, że dnia 30.09.2012 r. sieć telekomunikacyjna Mova kończy swoją działalność, do tego czasu możliwe jest korzystanie ze wszystkich usług telekomunikacyjnych.

Nie można w tej chwili korzystać z usług roamingowych ani wysyłać MMS-ów. Jeśli jednak komuś zależy na zachowaniu numeru telefonu, to do końca września można przenieść go do innego operatora.

Mova silnie sugeruje sieć Plus, na infrastrukturze której świadczone są usługi tego MVNO - i właśnie do oferty Polkomtela prowadzi zamieszczony w komunikacie link "przykładowego formularza przeniesienia usługi". Trzeba jednak pamiętać, że zmiana operatora wymaga wcześniejszej rejestracji karty (odnośnik również na stronie Carrefour Mova).

Przy okazji pojawia się pytanie: czy podobny los czeka FreeM?

Obie te sieci należą do tej samej firmy - Integer (właściciela InPost). Teoretycznie, FreeM, który zasłynął z "Internetu za reklamy", nadal działa. W praktyce jednak zawartość oficjalnej strony internetowej sieci nie była aktualizowana już od dawna. Aktywność na oficjalnym profilu na Facebooku zamarła już w czerwcu i od tej pory nie pojawiają się żadne nowe informacje od operatora. Wygląda więc na to, że FreeM także nie radzi sobie zbyt dobrze.

Źródło: [http://www.carrefourmova.pl](http://Carrefour Mova) • http://www.rp.pl/artykul/439825,933630-Zniknie-kolejny-polski-MVNO--Nastepny-w-kolejce-.html

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)