Xiaomi chce w tym roku sprzedać nawet 100 mln smartfonów

Xiaomi Mi Note
Xiaomi Mi Note
Kamil Zawiślak

26.03.2015 12:44, aktual.: 26.03.2015 15:30

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Na Global Supplier Conference CEO Xiaomi określił ambitne plany dotyczące sprzedaży smartfonów w tym roku.

Niejednokrotnie już pisałem, że Xiaomi to ewenement. Firma, której jeszcze pięć lat temu w ogóle nie było, teraz jest jednym z największych producentów na świecie. Nie od dziś wiadomo, że ten chiński tygrys ma ogromny potencjał i wykorzystuje go wypuszczając kolejne urządzenia. Przypomnę tylko, że najnowszym jest konkurent serii Galaxy Note, czyli Mi Note i Mi Note Pro.

CEO Xiaomi Lei Jun
CEO Xiaomi Lei Jun© gizmochina

Lei Jun na wydarzeniu Global Supplier Conference dał jasno do zrozumienia, że w tym roku jego firma celuje w sprzedaż smartfonów na poziomie 80 - 100 mln sztuk. Można by rzecz, że to dość ambitne plany, ale miniony rok pokazał, że Xiaomi jest w stanie sprzedać mnóstwo sprzętu pomimo dość specyficznego profilu działalności.

Jun liczy też, że dostawcy części wykażą się sprawnym działaniem i sprostają w dostarczeniu komponentów na czas. To oznacza jedno - popyt jest olbrzymi. CEO dodał również, że Xiaomi dokłada wszelkich starań, by urządzenia schodzące z linii produkcyjnej były wysokiej jakości.

W 2014 roku smartfony Xiaomi sprzedały się w liczbie 65 mln sztuk. W tym roku firmę może czekać 23 - 54 procentowy wzrost sprzedaży.

Mam nadzieję, że w niedalekiej przyszłości Xiaomi na poważnie wkroczy na nasz rynek. Nie będzie pewnie przesadą jeśli stwierdzę, że mnóstwo osób na to czeka.

Źródło: GizmoChina

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)