Chrapkę na BlackBerry ma sporo firm

Chrapkę na BlackBerry ma sporo firm
07.10.2013 08:00
fot. engadget.com
fot. engadget.com

Pod koniec września wyszło na jaw, że konsorcjum, na którego czele stoi fundusz inwestycyjny Fairfax Financial, jest zainteresowane przejęciem firmy BlackBerry. Jeśli transakcja zostanie zrealizowana, będzie opiewała na kwotę 4,7 miliarda dolarów (9 dolarów za akcję). Na razie podpisano w tej sprawie wyłącznie list intencyjny, więc Kanadyjczycy wciąż mogą się rozglądać za bardziej korzystnymi ofertami. Chętnych, jak się okazuje, nie brakuje.

Agencja Reuters donosi, że lista potencjalnych nabywców BlackBerry jest imponująca. Figurują na niej takie firmy, jak SAP, Cisco, Intel, Google, LG i Samsung.

Są to koncerny stricte technologiczne, więc najpewniej główne obiekty ich zainteresowań to portfolio patentowe kanadyjskiego producenta, działalność związana z rentownym BlackBerry Enterprise Service oraz nowa linia produktów z platformą BlackBerry 10.

[solr id="komorkomania-pl-190554" excerpt="0" image="0" words="20" _url="http://komorkomania.pl/2952,blackberry-z30-zaprezentowany-przecietny-smartfon-w-ponadprzecietnej-cenie" _mphoto="blackberry-z30-190554-24-f39371c.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]4545[/block]

Takim firmom, jak SAP, Cisco, Intel i Google, z pewnością najbardziej zależy na serwerowych rozwiązaniach wchodzących w skład BlackBerry Enterprise Service. Zdaje się jednak, że najwięcej na przejęciu mógłby zyskać... Samsung.

Na początku roku południowokoreański gigant zaprezentował usługę KNOX, czyli kompleksowy system zabezpieczeń dla przedsiębiorstw i od niedawna dla klientów indywidualnych. Nie jest tajemnicą, że największym konkurentem Samsunga na tym polu jest właśnie BlackBerry, które nie tylko wciąż radzi sobie całkiem nieźle, ale też zamierza wycofać się z rynku konsumenckiego, by jeszcze bardziej skupić się na klientach biznesowych. Przejęcie konkurenta mogłoby być zatem najszybszym i na dłuższą metę najtańszym sposobem na wygranie tej bitwy.

[solr id="komorkomania-pl-185147" excerpt="0" image="0" words="20" _url="http://komorkomania.pl/3117,blackberry-world-ma-ponad-120-tys-aplikacji-z-czego-13-od-jednej-firmy" _mphoto="thorstenheins-116371-252-58f2d3d.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]4546[/block]

Informacje opublikowane przez agencję Reuters, choć wiarygodne, nie zostały jeszcze przez nikogo oficjalnie potwierdzone. Przedstawiciele większości wspomnianych firm odmówili udzielenia komentarza w tej sprawie (wyjątkiem jest Samsung, który nie zdążył jeszcze odpowiedzieć). Trzeba zatem poczekać na rozwój wydarzeń.

Źródło: ReutersPhone Arena

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)