Nadchodzą pojemniejsze baterie. Ciąg dalszy miniaturyzacji

Nadchodzą pojemniejsze baterie. Ciąg dalszy miniaturyzacji
11.12.2019 10:13
Nadchodzą pojemniejsze baterie. Ciąg dalszy miniaturyzacji
Patryk Korzeniecki
Patryk Korzeniecki

2020 rok zapowiada się ciekawie. Wszystko wskazuje na to, że producenci mają skupić się na dodawaniu miliamperogodzin do swoich urządzeń.

Plotki głoszą, ze producenci w przyszłym roku mogą skupić się na zwiększaniu pojemności baterii w telefonach. Pisałem już o Huaweiu P40 Pro z - według plotek - grafenową baterią czy Apple mogącym zwiększyć miejsce na akumulator poprzez miniaturyzację tranzystorów.

To jednak nie koniec wieści. Wygląda na to, że producenci mają jeszcze jednego asa w rękawie.

Mniejsze obwody - większe baterie

Każdy akumulator wyposażony jest w obwód elektroniczny, który steruje parametrami ładowania. Uniemożliwia on nadmierne naładowanie i rozładowanie baterii, co przeciwdziała uszkodzeniu ogniwa i wydłuża jego życie.

412209748612875174

Według koreańskiego serwisu The Elec, nowe modele iPhone'ów mają zostać wyposażone w mniejsze obwody baterii niż stosowane do tej pory. Miniaturyzacja ma być spora. Mówi się, że ich wymiary mają być zredukowane aż o 50 procent. Prawdopodobnie będą mierzyć ok. 26 x 50 mm.

Nadchodzący iPhone i Samsung Galaxy S11 mają być pierwszymi modelami z pomniejszonymi obwodami. Produkcją ma się zająć ITM Semiconductor.

Z niecierpliwością czekam na przyszły rok. Jak widzicie, producenci mogą się wreszcie skupić na zasilaniu telefonów - coś, na co czekają konsumenci. Zastanawiam się tylko, czy nie odbije się to na trwałości urządzeń. Mam nadzieję, że producenci nie zdecydują się na takie kompromisy.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)