Nadchodzą pojemniejsze baterie. Ciąg dalszy miniaturyzacji

Nadchodzą pojemniejsze baterie. Ciąg dalszy miniaturyzacji

Nadchodzą pojemniejsze baterie. Ciąg dalszy miniaturyzacji
Patryk Korzeniecki
11.12.2019 10:13, aktualizacja: 11.12.2019 11:13

2020 rok zapowiada się ciekawie. Wszystko wskazuje na to, że producenci mają skupić się na dodawaniu miliamperogodzin do swoich urządzeń.

Plotki głoszą, ze producenci w przyszłym roku mogą skupić się na zwiększaniu pojemności baterii w telefonach. Pisałem już o Huaweiu P40 Pro z - według plotek - grafenową baterią czy Apple mogącym zwiększyć miejsce na akumulator poprzez miniaturyzację tranzystorów.

To jednak nie koniec wieści. Wygląda na to, że producenci mają jeszcze jednego asa w rękawie.

Mniejsze obwody - większe baterie

Każdy akumulator wyposażony jest w obwód elektroniczny, który steruje parametrami ładowania. Uniemożliwia on nadmierne naładowanie i rozładowanie baterii, co przeciwdziała uszkodzeniu ogniwa i wydłuża jego życie.

412209748713538092

Według koreańskiego serwisu The Elec, nowe modele iPhone'ów mają zostać wyposażone w mniejsze obwody baterii niż stosowane do tej pory. Miniaturyzacja ma być spora. Mówi się, że ich wymiary mają być zredukowane aż o 50 procent. Prawdopodobnie będą mierzyć ok. 26 x 50 mm.

Nadchodzący iPhone i Samsung Galaxy S11 mają być pierwszymi modelami z pomniejszonymi obwodami. Produkcją ma się zająć ITM Semiconductor.

Z niecierpliwością czekam na przyszły rok. Jak widzicie, producenci mogą się wreszcie skupić na zasilaniu telefonów - coś, na co czekają konsumenci. Zastanawiam się tylko, czy nie odbije się to na trwałości urządzeń. Mam nadzieję, że producenci nie zdecydują się na takie kompromisy.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)