Co tu się? Google z dumą ogłosił, że za rok (!) pokaże... tablet

Co tu się? Google z dumą ogłosił, że za rok (!) pokaże... tablet

Co tu się? Google z dumą ogłosił, że za rok (!) pokaże... tablet
Miron Nurski
12.05.2022 15:21, aktualizacja: 12.05.2022 17:21

Halo, który mamy rok?

Na Google I/O 2022 zobaczyliśmy Pixela 6a, a także zapowiedź smartwatcha i smartfonów, które trafią na rynek jesienią. Firma postanowiła jednak wybiec z ogłoszeniem swoich planów jeszcze dalej.

Google Pixel Tablet zapowiedziany. Ma mieć swoją premierę za jakiś rok

Google zapowiada, że jego tablet zadebiutuje w 2023 roku. Skoro już teraz wie, że nie wyrobi się przed tegorocznym okresem bożonarodzeniowym, raczej nie będzie to początek 2023, bo wtedy rozsądniejsze byłoby przyspieszenie prac. Bardzo prawdopodobne, że premiera odbędzie się równo za rok, na Google I/O 2023.

Skoro urządzenie zapowiadane jest z tak gigantycznym wyprzedzeniem, myślicie pewnie, że Google ma się czym pochwalić. Że zaimplementowano w nim jakieś kosmiczne technologie. Że tablet jest przezroczysty, składany albo chociaż wygląda zupełnie inaczej niż cokolwiek, co widzieliśmy do tej pory. Cóż...

Obraz

Na zaprezentowanych materiałach promocyjnych Pixel Tablet wygląda jak najzwyklejszy tablet na świecie. Ot prostokątny ekran, przeciętnej wielkości ramki i jednolity tył z pojedynczym aparatem. Nihil novi.

Obraz

Ani specyfikacja, ani jakiekolwiek szczegóły nie są jeszcze znane. Google zdradza jedynie, że tablet będzie napędzany przez czip Tensor i działał pod kontrolą Androida.

Nawet nie jest to pierwszy tablet z linii Google Pixel

Już w 2015 roku na rynek trafił Google Pixel C, czyli tablet z Androidem, który nawet trochę przypomina nadchodzący model.

Pixel C - zapomniany tablet Google'a
Pixel C - zapomniany tablet Google'a

Co prawda w późniejszym czasie firma odpuściła sobie tę kategorię produktową, ale sam fakt, że Google robi tablet, nie jest żadną sensacją.

Zapowiedź okularów AR z dużym wyprzedzeniem można zrozumieć, bo to bardzo futurystyczny i rozpalający wyobraźnię produkt. Ale tablet? Chyba nie ma bardziej pospolitego typu urządzeń.

Na tym etapie nie można mieć pewności, że Pixel Tablet kiedykolwiek trafi na rynek

Podczas pandemii sprzedaż tabletów wystrzeliła w górę, co zapewne skłoniło Google'a do ponownego zainteresowania się tą kategorią produktów.

Obraz

Sytuacja wraca jednak do normalności. Już w 2021 wzrost był łagodniejszy niż w 2020, więc bardzo prawdopodobne, że w 2022 roku popularność tabletów spadnie.

Świat technologii zmienia się tak szybko, że z rocznym wyprzedzeniem niczego nie można być pewnym. Za kilka miesięcy zarząd Google'a może zobaczyć słupki sprzedaży i wyrzucić projekt do kosza.

Po co więc w połowie 2022 zapowiadać, że w 2023 pokaże się tablet? Ktoś, coś?

Zobacz także:

Miron Nurski, redaktor prowadzący Komórkomanii

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)