Coraz więcej osób kupuje nowe iPhone'y. Część z nich porzuca Androida

Coraz więcej osób kupuje nowe iPhone'y. Część z nich porzuca Androida

iPhone 12
iPhone 12
Źródło zdjęć: © Unsplash
28.07.2021 17:52, aktualizacja: 29.07.2021 13:33

Szef Apple'a twierdzi, że popularność iPhone'ów stale rośnie. Według Tima Cooka, wielu z klientów przechodzi ze starszej generacji na nowszą, ale są wśród nich także osoby porzucające Androida na rzecz iOS.

Według słów Tima Cooka, Apple notuje wzrost liczby osób, które kupują iPhone'y najnowszej generacji. Szef firmy mówił, że wielu klientów przerzuca się na smartfony z jabłkiem w logo, porzucając system Android. Jego zdaniem są spore szanse na to, by wynik ten jeszcze poprawić, a wszystko to jest możliwe dzięki obsłudze sieci 5G przez najnowsze smartfony Apple.

Wszystkie iPhone'y najnowszej generacji obsługują sieć 5G i właśnie w tym aspekcie szansy dla firmy dopatruje się Cook. Według niego stosunkowo niewiele urządzeń wykorzystuje tę technologię, dzięki czemu Apple może starać się zdobywać kolejne rynki. Cook uważa, że Apple przewodzi w wyścigu o klientów, którzy są zainteresowani korzystaniem z sieci 5G.

Nowe modele Apple mają pojawić się na rynku we wrześniu tego roku. Seria iPhone 13 ma oferować 4 modele, następców wszystkich z serii 12. Dostępny będzie także iPhone 13 w wersji mini, choć w obecnej generacji kompaktowy smartfon nie osiągnął dobrych wyników. Podejrzewa się jednak, że miejsce iPhone mini zajmie na stałe iPhone SE, którego model 2020 okazał się prawdziwym hitem. W pewnym stopniu musiał on wpłynąć również na średnią sprzedaż iPhone12 mini.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)