Czekasz na integrację Asystenta z Bardem? Jeśli zobaczysz taki komunikat, jesteś szczęściarzem

Wygląda na to, że lada moment pierwsi użytkownicy będą mogli mogli rozmawiać ze swoimi smartfonami jak z człowiekiem.

Bard zostanie zintegrowany z Asystentem Google (CFOTO/Future Publishing via Getty Images)
Bard zostanie zintegrowany z Asystentem Google (CFOTO/Future Publishing via Getty Images)
Źródło zdjęć: © GETTY | Future Publishing
Miron Nurski

10.10.2023 19:54

Podczas premiery smartfonów Pixel 8 Google oficjalnie ogłosił, że Asystent dostanie turbodoładowanie AI dzięki integracji ze sztuczną inteligencją Bard.

Według zapowiedzi, publiczne testy nowej usługi - nazwanej po prostu Assistant with Bard - mają ruszyć "wkrótce". Wygląda na to, że Google jest już prawie gotowy do startu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Asystent z Bardem dostrzeżony w aplikacji Google

Serwis TheSpAndroid dostrzegł w kodzie apki Google na Androida, a konkretnie wersji beta o oznaczeniu 14.41.41.28.arm64, liczne odniesienia do Barda. Grzebiąc w kodzie blogerowi udało się nawet odpalić odświeżony interfejs, co poskutkowało również podmianą ikony Asystenta.

Google ogłosił, że Asystent z Bardem początkowo zostanie udostępniony niewielkiej grupie użytkowników, a dostępność będzie regularnie rozszerzana w kolejnych miesiącach. Wygląda na to, że szczęśliwcy ujrzą panel zachęcający do wypróbowania nowej usługi po uruchomieniu Asystenta.

Asystent z Bardem
Asystent z Bardem© TheSpAndroid

Choć TheSpAndroid był w stanie uruchomić nową aplikację, prowadzenie konwersacji z mądrzejszym Asystentem nie jest jeszcze możliwe. Wszystko dlatego, że usługa sama w sobie aktywowana jest po stronie serwera, a taką możliwość ma jedynie Google.

Na razie nie wiadomo, kiedy dokładnie ruszą testy i czy od razu objęci nimi zostaną także użytkownicy z Polski. Na szczęście zarówno Asystent, jak i Bard mają już swoje spolszczone wersje, więc powinna być to jedynie kwestia czasu.

Google chwali się, że dzięki integracji z Bardem Asystent będzie w stanie lepiej rozumieć naturalną mowę i wykonywać bardziej złożone polecenia. Podczas prezentacji wirtualny asystent był proszony m.in. o przygotowanie streszczenia ostatnich maili czy wskazanie optymalnej drogi na spacer z psem. Idea jest taka, by z telefonem dało się rozmawiać jak z człowiekiem.

Miron Nurski, redaktor prowadzący Komórkomanii

smartfonygooglesztuczna inteligencja
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)