Czy OPPO i OnePlus opuszczą Europę? Są oficjalne oświadczenia

Czy OPPO i OnePlus opuszczą Europę? Są oficjalne oświadczenia

Czy OPPO opuści Europę? (Budrul Chukrut/SOPA Images/LightRocket via Getty Images)
Czy OPPO opuści Europę? (Budrul Chukrut/SOPA Images/LightRocket via Getty Images)
Źródło zdjęć: © GETTY | SOPA Images
Miron Nurski
28.03.2023 15:10, aktualizacja: 28.03.2023 18:15

OPPO i OnePlus swoje, ale nawet oficjalne oświadczenia nie wszystkich przekonują.

Pod koniec marca kilka niezależnych źródeł doniosło, jakoby firmy OPPO i siostrzana firma OnePlus szykowały się do opuszczenia europejskich rynków.

Chiński serwis 36Kr wspomniał o drastycznym ograniczeniu działalności w Niemczech i Wielkiej Brytanii. Szybko pojawiły się plotki, jakoby podobny los czekał oddziały OPPO i OnePlusa także we Francji i Holandii.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

OPPO i OnePlus negują doniesienia o opuszczeniu Europy. Nie wszystkich jednak przekonują

Na reakcję szefostwa OPPO i OnePlusa nie trzeba było długo czekać. Obie firmy w swoich oświadczeniach dla mediów stanowczo zaprzeczyły, jakoby zamierzały opuścić Europę.

Mieliśmy świetny początek 2023 roku z udanymi premierami kilku produktów w Europie i mamy linię nadchodzących produktów na resztę roku. Jak zawsze, OPPO będzie wciąż dostarczać bardziej innowacyjne produkty i najlepsze w swojej klasie usługi dla użytkowników.

OPPO

OnePlus nie opuści Europy i Wielkiej Brytanii oraz utrzymuje stabilną działalność na lokalnych rynkach. OnePlus będzie nadal inwestował w Europie i dostarczał użytkownikom bardziej innowacyjne produkty i rozwiązania.

James PattersonSzef PR-u w OnePlus

Podobne oświadczenie otrzymaliśmy od polskiego oddziału OPPO.

Działalność w Polsce OPPO pozostaje bez zmian. Pragniemy przypomnieć, że w ostatnim czasie na polski rynek trafił pierwszy składany smartfon od OPPO – Find N2 Flip oraz rozszerzane jest portfolio ekosystemu (słuchawki, opaski oraz tablet). W tym roku firma planuje również premierę m.in. nowej serii OPPO Reno.

OPPO Polska

Sprawa jest jasna? No nie do końca.

Niemiecki dziennikarz Roland Quandt zauważa, że opublikowane oświadczenia negują jedynie całkowite opuszczenie Europy. Nie wykluczają jednak "wewnętrznych zmian, zamykania zespołów i reorganizacji".

Warto w tym miejscu przypomnieć, że najnowszy flagowiec OPPO - Find X6 Pro - został zapowiedziany jako smartfon zarezerwowany ekskluzywnie dla rynku chińskiego. A przecież jeszcze ubiegłoroczny OPPO Find X5 Pro był dostępny globalnie i możliwy do kupienia także w Polsce.

Choć zatem wygląda na to, że OPPO i OnePlus na razie nie planują całkowitego opuszczenia Europy, nie można wykluczyć zredukowania portfolio produktowego czy ograniczenia wydatków na promocję. Póki co są to jednak jedynie plotki i spekulacje.

Miron Nurski, redaktor prowadzący Komórkomanii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)