Czy zobaczymy Bejeweled 3 na iPhone’a?

Bejeweled 3
Bejeweled 3
Zbyszek Kowal

03.11.2010 06:10, aktual.: 03.11.2010 07:10

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Sztandarowe dzieło firmy PopCap doczeka się trzeciej odsłony, która na następne 10 lat podbije rynek. Już w grudniu posiadacze makówek będą mogli zagrać w Bejeweled 3. My natomiast zapytaliśmy o wersję dla iPhone’a. Czy pojawi się również na tę platformę?

Sztandarowe dzieło firmy PopCap doczeka się trzeciej odsłony, która na następne 10 lat podbije rynek. Już w grudniu posiadacze makówek będą mogli zagrać w Bejeweled 3. My natomiast zapytaliśmy o wersję dla iPhone’a. Czy pojawi się również na tę platformę?

Zanim przejdziemy do meritum sprawy, krótkie podsumowanie na temat Bejeweled 2. Według danych upublicznionych przez PopCap drugą część najlepszej na świecie gry „match 3” kupiło ponad 50 milionów klientów. Natomiast liczba pobrań przez Internet przekroczyła właśnie 150 milionów!

To duży sukces, który nie może się zmarnować. Teraz programiści firmy pracują nad trzecią odsłoną Bejeweled. Najnowsza będzie zawierać trzy doskonałe tryby z poprzednich odsłon: Classic, Blitz oraz Twist. Dodatkowo pojawi się tryb Lightning (gra na czas) oraz Zen (spokojna rozrywka z własną muzyką w tle). Całość uzupełnią dodatki Butterflies, Poker oraz Ice Storm.

Naturalnie nie może zabraknąć nowych odznak do zdobycia (65 sztuk) oraz podrasowanej grafiki w rozdzielczości HD. Premiera gry została zapowiedziana na 7 grudnia 2010 roku. Cena wersji pudełkowej ma wynosić 20 dolarów. Jak już wcześniej wspomniałem, zaszczytu zagrania w Bejewleed 3 dostąpią również posiadacze komputerów z Mac OS na pokładzie.

Zapytaliśmy PopCap o to, kiedy możemy spodziewać się odsłony na iPhone’a. W końcu druga część doskonale przyjęła się na urządzeniach z iOS. Otrzymaliśmy taką odpowiedź:

Obecnie nie ma potwierdzonych planów wydania Bejeweled 3 na inne platformy, ale - jak doskonale wiecie - PopCap zawsze celuje w jak największy zasięg swoich produktów. Jednym ze sposobów dotarcia do dużej liczby użytkowników jest właśnie portowanie gry na inne platformy. Będę pamiętać o czytelnikach Applemanii, gdy tylko pojawi się informacja na temat wersji iPhone'owej dam Wam znać

*– *powiedziała w rozmowie z nami Ember Wardrop.

Nie pozostaje nam nic innego, jak trzymać kciuki za odsłonę iPhone'ową. Warto jednak dodać, że PopCap nie spieszył się z wydaniem Bejeweled 2 na iPhone’a. Dość długo miłośnicy tego typu rozgrywki czekali na ulubioną grę w wersji mobilnej. Czy i tym razem zajmie to kilka miesięcy?

Ja już nie mogę doczekać się kolejnej odsłony. Bejeweled zawsze uważałem za ojca wszystkich gier tego typu. Naturalnie zachęcamy Was do dyskusji na temat nowej odsłony. Czy zamierzacie zakupić „trójkę” na wasze maki? Czy cena jest odpowiednia, czy raczej poczekacie na odsłonę mobilną?

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)