Dobra wiadomość: Samsung Galaxy Watch 4 dostał Asystenta Google. Ale są i złe wieści

Dobra wiadomość: Samsung Galaxy Watch 4 dostał Asystenta Google. Ale są i złe wieści

Dobra wiadomość: Samsung Galaxy Watch 4 dostał Asystenta Google. Ale są i złe wieści
Miron Nurski
24.05.2022 11:57, aktualizacja: 24.05.2022 13:57

Masz Galaxy Watcha 4 i z niecierpliwością wyczekujesz chwili, w której będziesz mógł na nim korzystać z Asystenta Google? Samsung ma jedną dobrą wiadomość i jedną bardzo złą.

Galaxy Watch 4 zadebiutował w sierpniu 2021 jako pierwszy zegarek z systemem Wear OS 3. Był też jedynym, na którym nie można było rozmawiać z Asystentem Google, bo Samsung postawił na autorskie oprogramowanie Bixby.

Ruch ten spotkał się z krytyką ze strony tych użytkowników, którzy od Bixby wolą Asystenta (a są jacyś inni?). Samsung zapewnił jednak, że w przyszłości dostarczy także apkę Google i ponad 9 miesięcy później słowa dotrzymał.

Samsung Galaxy Watch 4: Asystent Google już jest. Niestety nie dla Polaków

Samsung oficjalnie poinformował, że użytkownicy Galaxy Watcha 4 mogą już postać Asystenta ze Sklepu Play.

Niestety aplikacja jest dostępna tylko w 10 krajach: Australii, Kanadzie, Francji, Niemczech, Irlandii, Japonii, Tajwanie, Korei Południowej, Wielka Brytanii oraz USA. Polski brak.

Polskiego nie ma nawet na liście obsługiwanych języków, która obejmuje: duński, angielski (amerykański, kanadyjski, brytyjski, australijski, irlandzki), japoński, koreański, hiszpański, francuski (kanadyjski, francuski) i tajwański.

Winy za taki stan rzeczy nie ponosi jednak wyłącznie Samsung.

Google namieszał ze swoimi Asystentami. Potencjalnie Wear OS 3 w ogóle nie będzie rozumiał polskiej mowy

Smartwatche z systemem Wear OS od początku swojego istnienia mają funkcję wykrywającą komend głosowych, która rozumie polską mowę. Ma ona z grubsza te same możliwości co Asystent na telefonach, ale w przypadku zegarków Google tak tej funkcji nie nazywał. W interfejsie widoczna była po prostu ikona mikrofonu.

TicWatch 3 Pro z Wear OS 2 ma obsługę głosową po polsku
TicWatch 3 Pro z Wear OS 2 ma obsługę głosową po polsku

Kilka lat później Google oficjalnie poinformował o dostarczeniu pełnoprawnego Asystenta na zegarki. Ta wersja nie jest dostępna w Polsce, ale użytkownicy starszych zegarków z systemem do Wear OS 2 wciąż mogą korzystać z poprzedniej funkcji, która polską mowę rozumie.

Samsung Galaxy Watch 4 na razie jako jedyny pracuje pod kontrolą najnowszego systemu Wear OS 3. W tym urządzeniu nie ma starej funkcji obsługi głosowej, a nowy Asystent w wersji zegarkowej w naszym kraju dostępny nie jest.

Niewykluczone, że po aktualizacji - która ma ruszyć w tym roku - starsze zegarki także stracą polską obsługę głosową. Google już w ubiegłym roku ostrzegał zresztą, że nie każdy będzie chciał zainstalować Wear OS 3.

Zobacz również:

Miron Nurski, redaktor prowadzący Komórkomanii

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)