Genialny pomysł na "bezramkowca" nabiera kształtów. Pierwsze smartfony bez widocznych sensorów zapowiedziane

Genialny pomysł na "bezramkowca" nabiera kształtów. Pierwsze smartfony bez widocznych sensorów zapowiedziane

ZERO FRAME Concept Phone - koncepcyjna wizualizacja bezramkowego telefonu
ZERO FRAME Concept Phone - koncepcyjna wizualizacja bezramkowego telefonu
Źródło zdjęć: © Armin Schellmann / behance.net
Miron Nurski
15.12.2017 11:25, aktualizacja: 15.12.2017 12:26

Smartfon z ekranem wypełniającym niemal cały przedni panel może trafić na rynek już w niedalekiej przyszłości. Za sprawą firmy... Doogee.

"Bezramkowy" slider

Przed dwoma miesiącami pisałem o koncepcie "Shanghai Full Screen" chińskiej firmy oono, który zakłada stworzenie smartfona z ultracienkimi ramkami, wolnymi od aparatu, głośnika itp. Wszystkie sensory miałyby być w razie konieczności wysuwane spod ekranu.

To po prostu genialne w swojej prostocie. Tym oto sposobem stworzenie telefonu z wąskimi ramkami nie wymagałoby zastosowania żadnych wycięć w ekranie...

iPhone X
iPhone X

... czy zatapiania sensorów w "bródce" pod wyświetlaczem.

Xiaomi Mi Mix 2
Xiaomi Mi Mix 2

Problem w tym, że wspomniany projekt ciężko nawet nazwać prototypem, bo to zwykła makieta z naklejką imitującą ekran. Wygląda jednak na to, że pewien chiński producent na poważnie zainteresował się tym rozwiązaniem.

Doogee zapowiada "bezramkowego" slidera

Jak zauważył serwis GizmoChina, Doogee opublikowało film zapowiadający nadejście "ery full screen". Na koncepcyjnym wideo widzimy urządzenie łudząco podobne do wspomnianej wcześniej makiety.

DOOGEE Slide Screen---The Conqueror of Full Screen Era

To na razie tylko wizualizacja, ale Doogee zapowiada, że pomysł ten zostanie wykorzystany przy projektowaniu kolejnej serii "bezramkowców". Firma eksperymentowała już z różnymi rozwiązaniami pozwalającymi zastosować wąskie ramki, ale dopiero obudowa typu slider może być prawdziwym przełomem.

Doogee MIX i Doogee MIX 2
Doogee MIX i Doogee MIX 2

Kiedy nowe smartfony Doogee trafią na rynek? Tego nie wiadomo. Pierwszy MIX pojawił się w czerwcu 2017, a MIX 2 został zaprezentowany już we wrześniu, więc możliwe, że na kolejne wcielenie nie będzie trzeba czekać dłużej niż kilka miesięcy.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)