Eko do kwadratu. Samsung Galaxy Z Fold 3 ma zupełnie nowy typ ekranu

Eko do kwadratu. Samsung Galaxy Z Fold 3 ma zupełnie nowy typ ekranu

Eko do kwadratu. Samsung Galaxy Z Fold 3 ma zupełnie nowy typ ekranu
Miron Nurski
16.08.2021 15:10, aktualizacja: 16.08.2021 17:10

Galaxy Z Fold 3 to pierwszy na świecie smartfon z ekranem OLED z nowym typem polaryzacji. Samsung nazwał swoją technologię Eco²OLED.

Nazwa bierze się z tego, że nowy typ matrycy ma być zarówno bardziej ekonomiczny, jak i ekologiczny.

Czym jest ekran Samsung Eco²OLED?

Dostępne dotychczas na rynku ekrany OLED pokrywane są specjalną powłoką polaryzacyjną, która niweluje odbicia, zwiększając tym samym czytelność wyświetlacza w różnych warunkach oświetleniowych. Efekt uboczny jest taki, że polaryzacja pochłania również znaczną część światła emitowanego przez ekran, zmniejszając tym samym jego jakość.

Technologia Eco²OLED zamiast standardowej warstwy polaryzacyjnej wykorzystuje skomplikowany układ filtrów, które niwelują refleksy i zapewniają wysoką czytelność bez drastycznego spadku jasności wyświetlacza.

412224023305781804

Efekt? O 33 proc. wyższa przepuszczalność światła. A to - przy zachowaniu jasności na poziomie tradycyjnych ekranów OLED - pozwala zmniejszyć zużycie energii o 25 proc.

Samsung informuje, że to właśnie większa przepustowość światła pozwoliła przy okazji na zastosowanie aparatu ukrytego pod ekranem.

412224023305978412

Koreańczycy podkreślają ponadto, że panele Eco²OLED wykonane są z użyciem materiałów przyjaznych środowisku.

Galaxy Z Fold 3 to pierwszy i na razie jedyny smartfon z ekranem tego typu. Samsung zapowiada jednak, że będzie ją wykorzystywał także w przyszłych produktach.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)