EMUI 11 już jest. Co nowego w nakładce Huaweia?

EMUI 11 już jest. Co nowego w nakładce Huaweia?

EMUI 11 już jest. Co nowego w nakładce Huaweia?
Miron Nurski
10.09.2020 16:16, aktualizacja: 10.09.2020 18:16

Huawei może i nie ma dostępu do aplikacji Google'a, ale nie przestaje rozwijać autorskiego interfejsu EMUI. Oto lista nowych funkcji.

Nakładka EMUI 11 została zaprezentowana podczas imprezy Huawei Developer Conference 2020.

EMUI 11 wnosi odświeżony wygląd

Zmiany dotyczą przede wszystkim animacji, które mają być teraz przyjemniejsze dla oka i obejmować więcej elementów interfejsu systemowych aplikacji. Huawei deklaruje większą satysfakcję wizualną w obrębie całego systemu.

Animacje zostały ponadto lepiej zoptymalizowane pod kątem ekranów o wysokiej częstotliwości odświeżania.

Przebudowano także ekran Always On, w którego wyglądzie mieli maczać palce uzdolnieni artyści. Można również wybrać animowany ekran lub przekonwertować na przyjazny baterii panel własne zdjęcie.

412216949578596908

Huawei dopracował też wielozadaniowość

Wysuwany z boku panel ze skrótami pozwala teraz na otwieranie aplikacji w ruchomych oknach, których rozmiar można dowolnie skalować. Istnieje możliwość uruchomienia kilku okien jednocześnie oraz minimalizowania ich do formy pływających bąbelków.

412216949578727980

Warto odnotować, że po kliknięciu w powiadomienie o nowej wiadomości komunikator zostanie automatycznie uruchomiony w małym oknie. Dzięki temu nie trzeba opuszczać interfejsu aktualnie używanej aplikacji.

Uaktualniona funkcja Multi-screen Collaboration 3.0 pozwala ponadto na wyświetlenie interfejsu nawet trzech mobilnych aplikacji na ekranie kompatybilnego komputera Huaweia.

412216949578924588

EMUI 11 to też większa troska o prywatność

Jeśli jakaś aplikacja w tle używa mikrofonu, danych lokalizacyjnych lub kamery, na pasku stanu pojawi się informująca o tym ikonka.

Gdy interfejs telefonu wyświetlany jest na zewnętrznym ekranie, drażliwe powiadomienia mają być ukrywane i pokazywane jedynie na smartfonie.

Oprogramowanie pozwala także na usunięcie danych EXIF, zawierających informacje np. na temat lokalizacji, przed udostępnieniem zdjęcia.

EMUI 11: co poza tym?

Notatnik synchronizuje się na żywo między urządzeniami. Dzięki temu można przykładowo wstawić z poziomu telefonu zdjęcie do notatnik tworzonej na tablecie.

EMUI 11 potrafi wyodrębnić tekst z obrazów i nieedytowalnych dokumentów, pozwalając na jego kopiowanie czy modyfikowanie.

Wraz z nową wersją nakładki, aplikacja MeeTime do wideorozmów pojawiła się w 12 nowych krajach, w tym w Polsce.

Huawei zaimplementował mechanizm, który w czasie rzeczywistym zamienia mowę na tekst z opcją jego tłumaczenia. Ma to pozwolić na dodanie napisów do filmów, które ich nie mają.

EMUI 11: kiedy i kto dostanie aktualizację?

Testy beta dla smartfonów z linii Mate 30 oraz P40 już ruszyły. Finalna wersja ma zostać wydana "wkrótce".

Oprócz tego Huawei zdradził, że od teraz wszystkie jego nowe smartfony będą miały wgrane EMUI 11 fabrycznie.

Trzeba jednak odnotować, że póki co interfejs został zaktualizowany niezależnie od wersji systemu. Wydanie bazujące na Androidzie 11 ma zostać wydane w późniejszym terminie, przynajmniej za kilka miesięcy.

Zobacz także:

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)