eSIM teraz także w T-Mobile. Jest jednak haczyk

eSIM teraz także w T-Mobile. Jest jednak haczyk

Wybrani klienci T-Mobile mogą zapomnieć o kartach SIM
Wybrani klienci T-Mobile mogą zapomnieć o kartach SIM
Patryk Korzeniecki
10.08.2020 16:37, aktualizacja: 10.08.2020 21:43

eSIM umożliwia m.in. na korzystanie z jednego numeru na kilku telefonach oraz wykupienie oferty operatora bez konieczności umieszczania w urządzeniu fizycznej karty SIM. T-Mobile to drugi po Orange operator w Polsce, który wprowadza tę usługę, ale na razie z ograniczeniami.

eSIM to technologia, która pozwala na łączenie się z siecią operatora komórkowego bez konieczności użycia fizycznej karty SIM - wirtualna wersja karty SIM jest kodowana bezpośrednio na urządzeniu.

Do tej pory jedyną siecią w Polsce wspierającą eSIM było Orange. Do pomarańczowego operatora dołączył właśnie T-Mobile.

T-Mobile wspiera już eSIM, ale tylko w ofertach dla firm

Z dniem dzisiejszym (10 sierpnia 2020 roku) T-Mobile wprowadził w Polsce korzystanie z elektronicznej karty SIM. Tak jak pisałem, umożliwia ona korzystanie ze smartfona bez fizycznej postaci. W jaki sposób przebiega więc aktywacja?

Klienci T-Mobile chcący skorzystać z nowej możliwości dostaną od operatora wiadomość e-mail z kodem QR. Po jego zeskanowaniu smartfon sam pobierze konfigurację z serwera.

eSIM pozwala na korzystanie z numeru telefonu bez konieczności wkładana fizycznej karty SIM.
eSIM pozwala na korzystanie z numeru telefonu bez konieczności wkładana fizycznej karty SIM.

T-Mobile na chwilę obecną wprowadzi eSIM jedynie dla klientów biznesowych - przeciętny konsument musi więc obejść się smakiem. Przynajmniej na razie - z oficjalnych informacji wynika, że z czasem eSIM zostanie wprowadzone także dla mniejszych firm i zwykłych użytkowników.

eSIM pozwala m.in. na korzystanie z jednego numeru telefonu na kilku urządzeniach, co może się przydać nie tylko w przedsiębiorstwach, ale także u przeciętnego Kowalskiego.

Z e-SIM skorzystacie na wielu urządzeniach Apple'a i Samsunga
Z e-SIM skorzystacie na wielu urządzeniach Apple'a i Samsunga

Operator chwali się, że usługa eSIM pozwoli skorzystać z usługi zdalnej konfiguracji i kontrolowania pracy urządzeń mobilnych w oparciu o MDM (Mobile Device Management - zarządzanie urządzeniami mobilnymi). Bezpieczeństwo w takich przypadkach ma gwarantować technologia Cyber Guard, która dzięki AI i analizie danych potrafi rozpoznawać zagrożenia w sieci.

eSIM w T-Mobile obsługują m.in.:

Pełną listę urządzeń znajdziecie na stronie T-Mobile.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)