Facebook Pay ruszył. Pieniądze wyślesz Messengerem

Facebook Pay ruszył. Pieniądze wyślesz Messengerem

Facebook wprowadza własną platformę płatności
Facebook wprowadza własną platformę płatności
Patryk Korzeniecki
13.11.2019 13:05, aktualizacja: 13.11.2019 14:05

Facebook umożliwi wysyłanie środków pieniężnych między swoimi aplikacjami.

Google i Apple już od jakiegoś czasu oferują usługi płatnicze. Niedługo do ich grona dołączy Facebook. Firma Marka Zuckerberga konsekwentnie rozwija swoje produkty, a jej najnowszym dziełem jest Facebook Pay. To nowe rozwiązanie, które ułatwi elektroniczne przesyłanie pieniędzy. Docelowo będzie obsługiwać platformy Facebook, Messenger, Instagram i WhatsApp.

Facebook Pay jako usługa płatnicza

Facebook Pay oferuje ustawienie preferowanej opcji płatności, co zapobiega każdorazowym wprowadzaniu od nowa danych. Poza tym użytkownik ma możliwość sprawdzania historii zakupów, zarządzania metodami płatności oraz zmieniania ustawień. Facebook zatroszczył się o odpowiednie wsparcie - w razie problemów mamy do dyspozycji chat. Na tą chwilę funkcja ta dostępna jest jedynie w Stanach Zjednoczonych, jednak w przyszłości planowane jest rozszerzenie jej na inne kraje.

Co ciekawe - Facebook Pay oferuje niezależność jeśli chodzi o ustawienia usługi w poszczególnych aplikacjach. Można skonfigurować ją w każdym programie oddzielnie, jednak istnieje też opcja globalnej konfiguracji dla wszystkich na raz.

Facebook Pay w działaniu

Konfiguracja jest bardzo prosta. Wystarczy w ustawieniach wybrać "Facebook Pay", dodać środek płatności i gotowe. Na początku będzie to działało jedynie na Facebooku i Messengerze, jednak z czasem funkcja trafi również na Instagrama i WhatsApp.

Facebook Pay
Facebook Pay© about.fb.com

Facebook Pay obsługuje PayPala większość kart płatniczych. Płatności będzie obsługiwać Stripe, wspomniany Paypal i inne firmy z całego świata. To globalna współpraca wykorzystująca istniejącą infrastrukturę i jest niezależna od portfela Calibra, który działa na swojej własnej sieci Libra.

Co z bezpieczeństwem?

Facebook zapewnia, że kładzie nacisk na bezpieczeństwo transakcji. Informuje, że nowa usługa szyfruje dane użytkowników i zapewnia ochronę przed atakami i oszustwami. Można dodatkowo ochronić się przez ustawienie pinu, odcisku palca lub twarzy. Firma przekonuje, że nie przechowuje żadnych danych dotyczących zabezpieczeń biometrycznych.

Facebook Pay - na początku USA

Facebook Pay zagości w aplikacjach Facebook i Messenger w tym tygodniu w Stanach Zjednoczonych i obsługiwać będzie zbiórki, kupno biletów, przesyłanie środków między użytkownikami i zakupy z określonych stron w Marketplace.

Facebook zapewnia jednak, że z czasem usługa będzie dostępna w coraz większej liczbie miejsc i dla większej liczby użytkowników.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)