Facebook chce zaoferować zakochanym prywatną przestrzeń. Ma w tym pomóc aplikacja Tuned

Facebook chce zaoferować zakochanym prywatną przestrzeń. Ma w tym pomóc aplikacja Tuned

Antonio Guillem / Shutterstock.com
Antonio Guillem / Shutterstock.com
Patryk Korzeniecki
08.04.2020 12:05, aktualizacja: 08.04.2020 14:05

Tuned to aplikacja społecznościowa dla par. Została zaprojektowana z naciskiem na hermatyczność i możliwość nieskrępowanego dzielenia się treściami między partnerami.

Izolacja z pewnością nie sprzyja utrzymywaniu więzi nie tylko rodzinnych, ale również romantycznych. Facebook chce też zatroszczyć się o ich utrzymywanie w czasach pandemii, dlatego stworzył aplikację przeznaczoną dla osób w związkach - Tuned. Odpowiada za nią zespół NPE Team, odpowiedzialny za tworzenie eksperymentalnych aplikacji.

Tuned z prywatną tablicą dla dwojga

Tuned ma być przestrzenią, w której pary mogą wymieniać się treściami między sobą. Z opisu wynika, że jest to rodzaj prywatnego serwisu społecznościowego. Pary otrzymują rodzaj tablicy, na której mogą zamieszczać posty. Co ważne - nie będą one widoczne dla innych osób.

Obraz
© Apple App Store

Tuned pozwala też na podłączenie Spotify i wymienianie się muzyką oraz playlistami. Aplikacja umożliwia też dzielenie się nastrojami i używanie stickerów oraz reakcji. Oczywiście partnerzy mogą wysyłać między sobą zdjęcia, notatki głosowe i inne treści.

Dzięki hermetyczności Tuned zakochani mogą bez skrępowania wymieniać się materiałami. Idea jest ciekawa, jednak tradycyjnie przy takich produktach istnieje obawa o prywatność. Facebook już wcześniej miał problemy z wyciekami danych. Poza tym Tuned ma szansę stać się kopalnią wiedzy na temat związków i relacji międzyludzkich, którą Facebook może oczywiście wykorzystywać.

Facebook Tuned na tę chwilę dostępny jest jedynie w wersji na iOS w App Storze w USA oraz Kanadzie. Niewykluczone, że z czasem pojawi się na innych rynkach.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)