iFixit sprzedaje tanie wyświetlacze do iPhone'ów. Jest jednak haczyk

iFixit sprzedaje tanie wyświetlacze do iPhone'ów. Jest jednak haczyk

iFixit sprzedaje tanie wyświetlacze do iPhone'ów. Jest jednak haczyk
Patryk Korzeniecki
03.03.2020 16:28, aktualizacja: 03.03.2020 17:58

Wymiana ekranu potrafi dać po kieszeni, zwłaszcza jeśli masz iPhone'a. iFixit ma jednak coś dla osób, którym nie zależy tak bardzo an magii OLED-a lub po prostu chcą przyoszczędzić na wymianie.

iPhone'y są drogie, więc ceny ich części zamiennych też swoje kosztują. Jedną z najdroższych części każdego telefonu jest ekran, który zajmuje prawie cały front urządzenia. Wymiana bywa dla portfela bolesna, co rozumie iFixit. Firma postanowiła uczynić wymianę wyświetlacza znacznie mniej kosztowną.

Wyświetlacz w iPhonie wymienisz po taniości

iFixit wprowadził do swojej oferty zamienniki wyświetlaczy do iPhone'ów. Oferta dotyczy modeli iPhone X, iPhone XS i iPhone XS Max.

iFixit oferuje swoje wyświetlacze w bardzo atrakcyjnych zestawach:

  • dla iPhone'a X - 74,99 dolarów (ok. 289 złotych),
  • dla iPhone'a XS - 84,99 dolarów (ok. 327 złotych),
  • dla iPhone'a XS Max - 164,99 dolarów(ok. 636 złotych).
Obraz
© iFixit.com

Na zestaw składa się digitizer z ekranem, specjalna powierzchnia klejąca, śrubokręt, przyssawka i inne narzędzia wymagane do wymiany. Można też zamówić sam ekran - cena wtedy spada o 5 dolarów (ok. 19 złotych).

Ceny są znaczni niższe niż koszt zakupu oryginałów. Jak to możliwe?

iFixit poszło na kompromis i zastosowało ekrany... LCD

Oryginalne wyświetlacze w iPhone'ach wykonane są w technologii OLED. Tańsze ekrany iFixit są wykonane w technologii LCD. Właśnie dzięki temu firma mogła zaoferować tak atrakcyjne ceny.

Obraz
© iFixit.com

iFixit zapewnia, że starało się, aby ich części oferowały jakość jak najbardziej zbliżoną do oryginałów. Nie obyło się jednak bez kompromisów. Zamienniki są o 50 nitów ciemniejsze, nie oferują też takiego kontrastu i kolorów jak OLED.

Byłem najpierw nieco sceptyczny co do takiego pomysłu, jednak po głębszym przemyśleniu stwierdzam, że nie jest to taki zły pomysł. Są osoby, którym nie zależy tak bardzo na jakości wyświetlacza i nie widzą potrzeby płacenia tak dużych kwot za wymianę ekranu. Dla takich ludzi propozycja iFixit będzie idealna. Niestety, z tego co sprawdzałem, zamienniki LCD są niedostępne w europejskiej wersji sklepu. Zamówimy je więc jedynie z USA.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (32)