Fortnite będzie miał konkurencję. Fall Guys zmierza na smartfony

Fortnite będzie miał konkurencję. Fall Guys zmierza na smartfony

Fortnite będzie miał konkurencję. Fall Guys zmierza na smartfony
Miron Nurski
24.08.2020 16:08, aktualizacja: 24.08.2020 18:08

W pierwszej kolejności mobilne Fall Guys może się jednak pojawić jedynie w Chinach.

Fall Guys: Ultimate Knockout to świeżutka gra niespecjalnie popularnego dotychczas studia Mediatonic, która nieoczekiwanie wyrosła na jeden z największych hitów tego lata. Po kilku miesiącach w fazie beta, tytuł zadebiutował ostatecznie na platformach PS4 oraz PC 4 sierpnia i w ciągu 24 godzin zanotował przypływ 1,5 miliona nowych graczy.

To rewelacyjny wynik, biorąc pod uwagę fakt, że mówimy o płatnej grze, dostępnej jedynie na pecetach i jednej konsoli. Twórcy przyznają, że regularnie zasypywani są pytaniami o rozszerzenie dostępności o kolejne platformy - w tym mobilne. Dotychczas zawsze odpowiadali jednak wymijająco, że plany ekspansji na kolejne platformy są, ale na razie w centrum uwagi znajdują się PS4 i PC.

Jest już jednak pewne, że Fall Guys: Ultimate Knockout na smartfony powstaje

Chińska firma bilibili pochwaliła się na swojej stronie, że zaklepała sobie wyłączność na wydanie mobilnej wersji Fall Guys: Ultimate Knockout na terenie Państwa Środka. Informację tę potwierdził Bill Croft - współzałożyciel studia Mediatonic - w rozmowie z serwisem The Verge.

Fall Guys - Gameplay Trailer | PS4

Niestety absolutnie żadne dodatkowe szczegóły na ten temat nie są znane, a i twórcy nabierają wody w usta.

Największą zagadką jest to, czy mobilne Fall Guys wykroczy poza Chiny

Przypomnę, że informacja o mobilnej wersji gry wypłynęła za sprawą chińskiego wydawcy. Przyczyny takiego stanu rzeczy mogą być dwa. Albo aktualne plany zakładają wypuszczenie gry na wyłącznie na rynku chińskim, albo na Zachodzie jej wydaniem zajmie się ktoś inny.

Bardziej prawdopodobna zdaje się być jednak opcja nr 2. Skoro Fall Guys zostanie już przeniesione na smartfony, raczej żadna ze stron nie miałaby interesu w ograniczaniu jej dostępności. Można więc podejrzewać, że prędzej czy później w mobilne Fall Guys będzie można zagrać na całym świecie.

A popyt na mobilne Fall Guys jest ogromny

Google podczas wyszukiwania informacji na temat gry sugeruje takie hasła jak "fall guys mobile" czy "fall guys android", co świadczy o dużej liczbie zapytań.

Zainteresowanie smartfonową odsłoną Fall Guys chętnie wykorzystują zresztą oszuści, przed którymi przestrzegają zresztą sami twórcy.

Trudno się graczom dziwić. Wciągająca rozgrywka, proste sterowanie i krótkie sesje sprawiają, że Fall Guys zdaje się być idealną gra mobilna.

Fall Guys: Ultimate Knockout to produkcja typu battle royale, stanowiąca konkurencję dla popularnego Fortnite'a. 60 graczy ląduje na jednej arenie, a ich zadanie polega na wzajemnej eliminacji w serii wymyślnych konkurencji. Więcej informacji znajdziecie na łamach zaprzyjaźnionej Polygamii.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)