Funkcje Galaxy S20 trafiają do tańszych modeli. Samsung aktualizuje Galaxy A51 i A71

Funkcje Galaxy S20 trafiają do tańszych modeli. Samsung aktualizuje Galaxy A51 i A71
Miron Nurski

08.07.2020 12:55, aktual.: 08.07.2020 14:55

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Masz Galaxy A51 lub A71? Szykuj się na dużą aktualizację.

Modele Galaxy A51 i A71 zadebiutowały kilka tygodni przed premierą serii S20. Samsung - co oczywiste - wolał część tegorocznych rozwiązań wprowadzić wraz ze swoim flagowcem, dlatego starsze modele pod względem funkcjonalnym pozostały w tyle. Ale tylko do czasu, bo do użytkowników zmierza aktualizacja wprowadzająca sporo sztandarowych funkcji.

Samsung Galaxy A51 i A71 z nowymi funkcjami fotograficznymi

Na smartfony trafia Jedno ujęcie, czyli mocno promowana funkcja Galaxy S20. Po kliknięciu spustu migawki telefon generuje 10-sekundowe wideo, analizując to, co dzieje się w kadrze, przechwytując przy okazji krótsze filmy i zdjęcia zrobione zużyciem różnych aparatów, trybów i filtrów.

Galaxy A51 i A71 dostają także nowy tryb profesjonalny, pozwalający na ręczne ustawienie ostrości czy czasu otwarcia migawki nie tylko podczas robienia zdjęć, ale i kręcenia filmów.

Użytkownicy dostają ponadto tryb Moje filtry. Pozwala on na nałożenie na zdjęcie filtra kolorystycznego bazującego na dowolnej fotografii z galerii.

Kolejna nowość to tryb nocnych Hyperlapsów, który robienie filmów poklatkowych z dłuższym czasem naświetlania, co daje ciekawy efekt np. podczas uwieczniania przejeżdżających samochodów.

Samsung Galaxy A71 i A51 pozwolą na łatwiejsze udostępnianie danych

Pierwsza z nowych funkcji to Quick Share, czyli odpowiednik AirDrop Apple'a czy Udostępniania w pobliżu Google'a. Wykorzystuje ona protokoły Bluetooth oraz Wi-Fi Direct do wykrywania urządzeń w okolicy i błyskawicznego przesyłania plików.

Z kolei tryb Music Share pozwala przyznać znajomym dostęp do głośnika Bluetooth lub systemu audio w samochodzie.

Na tym nie koniec

Wyszukiwarka zintegrowana z domyślnym launcherem ma teraz pozwolić na łatwiejsze wyszukiwanie aplikacji, kontaktów czy ustawień.

Z kolei domyślną klawiaturę zintegrowano z tłumaczem.

Galeria została natomiast uzbrojona w funkcję automatycznego grupowania zdjęć oraz wygodniejszego kadrowania fotografii.

Proces aktualizacyjny już ruszył, ale dostępność nowej wersji oprogramowania uzależniona będzie oczywiście od kraju czy operatora. Do wszystkich użytkowników Galaxy A51 i A71 nowe funkcje powinny trafić w ciągu kilku tygodni. Wcześniej podobny pakiet nowości trafił na modele Galaxy S10 i Note 10.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)