Samsung zapowiedział Galaxy Note'a 20. Podsumowujemy przecieki

Samsung zapowiedział Galaxy Note'a 20. Podsumowujemy przecieki

Zdjęcie Galaxy S20 Ultra pojawiło się na stronie Samsunga
Zdjęcie Galaxy S20 Ultra pojawiło się na stronie Samsunga
Miron Nurski
08.07.2020 10:38, aktualizacja: 08.07.2020 12:38

Od premiery serii Galaxy Note 20 dzieli nas niecały miesiąc. Oto, co na temat nowych topowych smartfonów Samsunga wiadomo już teraz.

Z uwagi na aktualną sytuację epidemiologiczną, prezentacja serii Note 20 będzie pierwszą dużym wydarzeniem Samsunga organizowanym w całości wirtualnie.

Samsung Galaxy Note 20: data premiery

Nowe smartfony mają ujrzeć światło dzienne już 5 sierpnia. Wydarzenie będzie można oglądać na żywo o 16:00 czasu polskiego.

Oczywiście Samsung nie potwierdza wprost, że gwoździem programy będzie Galaxy Note 20, ale widoczny na 15-sekundowym zwiastunie rysik pozostawia raczej niewielkie pole do interpretacji.

Odkryj nową formę mocy | Unpacked już 5 sierpnia 2020

Istnieje szansa na to, że tego samego dnia pojawią się także inne urządzenia (np. Galaxy Fold 2), choć ostatnie przecieki wskazywały na to, że Samsung będzie pokazywał swoje topowe nowości na oddzielnych konferencjach.

Samsung Galaxy Note 20 ma zadebiutować w przynajmniej dwóch wersjach

Na razie większość wiarygodnych przecieków skupiona jest na dwóch wariantach, nazywanych umownie Galaxy Note 20 i Note 20 Ultra. Mają się one różnić m.in. rozmiarem:

  • Galaxy Note 20 - ekran ok. 6,9 cala;
  • Galaxy Note 20 Ultra - ekran ok. 6,4 cala.

W obu przypadkach ekran ma być o ok. 0,1 cala większy niż w przypadku poprzedników. To niewielkie różnice, które w dodatku mogą być przynajmniej częściowo zrekompensowane mniejszymi ramkami, więc raczej nie trzeba się obawiać drastycznego wzrostu gabarytów.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra ma mieć lepszy nie tylko aparat, ale i wyświetlacz

Wszystko wskazuje na to, że peryskopowy teleobiektyw - znany już z modelu Galaxy S20 Ultra - będzie zarezerwowany dla większego modelu. System aparatów ma się prezentować tak:

  • główny 108 MP z sensorem Samsung ISOCELL HM1,
  • przybliżający 13 MP z peryskopowym teleobiektywem i matrycą Samsung ISOCELL 3M5 1/3,4 cala,
  • ultraszerokokątny 12 MP z sensorem Samsung ISOCELL 2L3 o wielkości 1/2,55 cala.

Co ciekawe, Ice Universe twierdzi, że tylko Note 20 Ultra dostanie ekran 1440p o częstotliwości odświeżania 120 Hz i zakrzywionych krawędziach. Użytkownicy mniejszego modelu będą ponoć musieli się zadowolić płaskim panelem o rozdzielczości 1080p i klatkażem 60 Hz.

To o tyle ciekawe, że przygotowując serię S20 Samsung nie szedł na żadne kompromisy, bo wszystkie modele mają ekrany o zbliżonych parametrach.

Galaxy Note 20 może dostać nowy, dużo lepszy układ Samsunga

Podczas gdy europejscy przedstawiciele serii Galaxy S20 napędzani są układem Exynos 990, w rodzinie Note 20 zastosowana ma zostać nowsza jednostka Exynos 992.

Nowy układ - według przecieków - zostanie wykonany w niższym procesie litograficznym (5 zamiast 7 nm). Ma się cechować wyższą wydajnością i energooszczędnością oraz niższą podatnością na przegrzewanie.

Wygląda więc na to, że Note 20 zostanie pozbawiony wad wytykanych serii S20.

Samsung Galaxy Note 20: wygląd bez tajemnic

W przypadku tych wieści mowa o pewniaku, gdyż zdjęcia promocyjne przedstawiające model Galaxy Note 20 Ultra pojawiły się na stronie Samsunga.

Obraz

Wyciek ten jest dodatkowo uwiarygodniony przez to, że brązowy kolor jest akcentowany w materiałach zwiastujących premierę nowego smartfonu. Wygląda więc na to, że będzie to barwa sztandarowa.

Leaker Jimmy Is Promo opublikował na Twitterze zdjęcie przedstawiające wariant czarny.

Obraz
© twitter.com/jimmyispromo

Grafiki idealnie pokrywają się z wizualizacjami, które trafiły do sieci kilka tygodni wcześniej.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra - wizualizacja bazująca na przeciekach
Samsung Galaxy Note 20 Ultra - wizualizacja bazująca na przeciekach© twitter.com/OnLeaks / Pigtou.com

Galaxy Note 20 Ultra ma się wyróżniać prostokątną wysepką z mocno wyeksponowanymi obiektywami. Każda soczewka ma być otoczona pierścieniem o jednakowej wielkości.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)