Galaxy S, Galaxy S II, Nexus S i Galaxy Tab 10.1 z Androidem Ice Cream Sandwich

Galaxy S, Galaxy S II, Nexus S i Galaxy Tab 10.1 z Androidem Ice Cream Sandwich

Samsung z ICS | fot. getandroidstuff.com
Samsung z ICS | fot. getandroidstuff.com
Bartosz Dul
23.10.2011 13:02, aktualizacja: 23.10.2011 15:02

Raptem kilka dni temu pojawił się Android Ice Cream Sandwich. Presja konsumentów wymusiła na producentach szybkie ustosunkowanie się do kwestii aktualizacji urządzeń z tym systemem. Efekty już są: po oficjalnym komunikacie HTC przyszła kolej na Samsunga. Wieści są optymistyczne.

19 października odbyła się wspólna konferencja Samsunga i Google'a, na której zaprezentowano Androida Ice Cream Sandwich oraz Galaxy Nexusa. Niemal każdy właściciel telefonu z Androidem zadał sobie pytanie: czy mój telefon otrzyma Ice Cream Sandwich? Mateusz uspokoił użytkowników smartfonów marki HTC z problematyczną nakładką Sense UI. Dwa dni później tajwański producent zapewnił, że zamierza zaktualizować jak najwięcej swoich urządzeń do najnowszej wersji systemu operacyjnego Google'a.

Galaxy | fot. Newsis.com
Galaxy | fot. Newsis.com

Serwis Newsis.com dotarł do informacji, jakoby Samsung Galaxy S, Galaxy S II, Nexus S i tablet Galaxy Tab 10.1 miały otrzymać aktualizację do Androida 4.0. Samsung miał także poinformować, że w związku ze słabszymi podzespołami pozostałych urządzeń starsze smartfony raczej nie zostaną zaktualizowane do ICS. Wymienione smartfony, uwiecznione na jednym ze slajdów z konferencji Samsunga, z pewnością otrzymają update. Nie można na niego jednak liczyć przed pojawieniem się Galaxy Nexusa w sprzedaży. Naver.com spekuluje, że Android 4.0 pojawi na tych urządzeniach w okolicach grudnia lub na początku 2012 roku.

O ile aktualizacja Nexusa S nie jest żadną niespodzianką, o tyle obecność w tym zestawieniu Samsunga Galaxy S może zaskakiwać. Co prawda jak na swoje lata wciąż jest to jeden z najwydajniejszych smartfonów na rynku, ale jak dobrze wiemy, w przypadku Androida aktualizacje często zależą bardziej od polityki producenta niż od realnych możliwości telefonu. Samsung ma teraz doskonałą szansę na odbudowanie więzi ze swoimi klientami i pokazanie HTC, że jeśli się chce, to można.

Często porównywane ze sobą HTC Desire i Samsung Galaxy S zostaną podsumowane po raz kolejny. Desire zatrzyma się na Androidzie 2.3 Gingerbread, a Galaxy S? Wszystko wskazuje na to, że użytkownicy tego smartfona będą mogli cieszyć się nowszą wersją systemu niż właściciele konkurencyjnego urządzenia. Na szczęście Google uwolni kod źródłowy Androida 4.0 i znacznie więcej urządzeń zostanie zaktualizowane - co prawda nieoficjalnie, ale jednak.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)