Galaxy S30 z aparatem ukrytym pod ekranem? Samsung ma ponoć takie plany

Galaxy S30 z aparatem ukrytym pod ekranem? Samsung ma ponoć takie plany

Tak wyglądałby Samsung Galaxy S20 bez dziury w ekranie
Tak wyglądałby Samsung Galaxy S20 bez dziury w ekranie
Miron Nurski
10.04.2020 15:16, aktualizacja: 10.04.2020 17:33

Samsung mówi otworom w ekranie stanowcze "może nie".

Idea zatopienia niewidocznego aparatu do selfie w wyświetlaczu nie jest nowa. Samsung o trwających pracach nad tą technologią informował już w 2018 roku. Niektórzy producenci zdążyli się już nawet pochwalić działającymi prototypami.

Od prototypu do finalnego produktu droga jest długa, ale w przypadku Samsunga może się zakończyć w przyszłym roku.

Samsung Galaxy S30 może mieć niewidoczny aparat do selfie w ekranie

Informacji na ten temat dostarcza Ice universe, który już nie raz udowodnił, że jest dobrze zaznajomiony z planami Samsunga.

Według niego, Samsung rozważa użycie nowej technologii w Galaxy S30/S21 (jakkolwiek przyszłoroczny flagowiec będzie się zwał). Firma aktualnie ocenia ponoć, czy jej wdrożenie na masową skalę będzie już w ogóle możliwe.

Przed producentami trudne wyzwania

Wprawdzie już kilka miesięcy temu mieliśmy okazję zobaczyć na żywo działający prototyp OPPO z aparatem w ekranie, ale to nie oznacza, że fabryki są już gotowe do ruszenia z produkcją.

Jednym z problemów do rozwiązania jest widoczny spadek jakości obrazu w miejscu, w którym znajduje się aparat. Ma to związek m.in. z mniej gęstym zagęszczeniem pikseli.

Dopracowania wymaga też jakość robionych w taki sposób zdjęć. Przezroczysty wyświetlacz przepuszcza dużo mniej światła niż goły obiektyw, co odbija się na szczegółowości i kondycji aparatu w trudniejszych warunkach oświetleniowych.

Samsung - który w Galaxy S20 Ultra zastosował bardzo dobry aparat do selfie - raczej nie będzie mógł sobie pozwolić na zauważalny regres. Zwłaszcza teraz, gdy z uwagi na aktualną sytuację epidemiologiczną rośnie popularność aplikacji do wideorozmów, a taki stan rzeczy może się do przyszłego roku utrzymać.

Choć więc technologia aparatów w ekranach zdaje się być na ostatniej proste, nie można mieć 100-procentowej pewności, że zobaczymy ją już w Galaxy S30.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (43)