Galaxy S5 będzie miał diamentowo-metalową obudowę?

Galaxy S5 będzie miał diamentowo-metalową obudowę?

Galaxy S5 będzie miał diamentowo-metalową obudowę?
Źródło zdjęć: © youtube.com
Miron Nurski
18.12.2013 11:07, aktualizacja: 18.12.2013 13:32

Nie jest tajemnicą, że pod względem jakości wykonania flagowce Samsunga pozostają w tyle za konkurencją. Może się to jednak bardzo szybko zmienić.

ETNews w swoim raporcie donosi, że dział Samsunga odpowiedzialny za prace badawczo-rozwojowe przygotowuje technologię, która pozwoli mu na pokrywanie diamentem metalowych powierzchni. Oczywiście nie oznacza to, że przyszłe topowe modele będą wyglądały jak limitowane edycje smartfonów, wysadzane rzucającymi się w oczy brylantami. Chodzi o metal pokryty diamentem syntetycznym.

Diament syntetyczny pod względem fizycznym ma te same właściwości co diament naturalny, więc cechuje się ponadprzeciętną wytrzymałością. Różnica polega na tym, że otrzymywany jest w procesie obróbki termicznej węgla. Taka metoda jest relatywnie tania i przede wszystkim szybka.

Tak uzyskany surowiec miałby zostać następnie sproszkowany lub upłynniony i nałożony na metalową powierzchnię. Wszystko przy użyciu nanotechnologii, więc efekt prawdopodobnie nie byłby nawet widoczny gołym okiem. Po co zatem to wszystko? Ze wspomnianego wcześniej raportu wynika, że przygotowana w ten sposób obudowa byłaby odporna nie tylko na zarysowania, ale też odkształcenia.

Doniesienia te są sprzeczne z tym, do czego przyzwyczaił nas Samsung. Na przykład w modelu Galaxy S4 Koreańczycy nie tylko zdecydowali się na wykorzystanie tworzywa sztucznego, ale też w ogóle nie zadbali o jego jakość. Zmieniło się to dopiero po prezentacji Galaxy Note'a 3, który - choć wciąż z plastiku - wykonany jest zdecydowanie lepiej.

Jeśli przecieki się potwierdzą, to nowe flagowce nie tylko zostaną zamknięte w metalowych obudowach, ale też Samsung zada sobie wiele trudu, by były one jak najlepszej jakości. Brzmi to nieprawdopodobnie, ale kto wie. Ostatnie raporty wskazują, że południowokoreański gigant nie jest zadowolony z wyników sprzedaży S-czwórki, a wypuszczenie na rynek wariantu Galaxy S4 Active (który skądinąd niedawno został odświeżony) pokazuje, że Samsung poczuł na plecach oddech konkurencji. Być może zauważył, że coraz więcej konsumentów zwraca uwagę na jakość wykonania smartfonów, i zamierza nad tym aspektem popracować.

Na razie nie wiadomo, kiedy i czy w ogóle wspomniana technologia zostanie przez Samsunga wykorzystana. Opracowanie jej to jedno, a gotowość do masowej produkcji to zupełnie coś innego, a to w przypadku nadchodzącego modelu Galaxy S5 może być barierą nie do przeskoczenia. Powołujący się na swoje źródła DigiTimes twierdzi, że na razie Samsung u żadnego ze swoich dostawców nie złożył jeszcze zamówienia na metalowe elementy, które mogłyby zostać użyte do produkcji S-piątki. Czy nastąpi to w najbliższej przyszłości? Tego powinniśmy się dowiedzieć w ciągu kilku tygodni.

Źródła: ETNews via Phone Arena; DigiTimes

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)