Dlaczego Galaxy S8 powinien mieć 6 GB RAM-u? Zobacz sam

Dlaczego Galaxy S8 powinien mieć 6 GB RAM-u? Zobacz sam

Dlaczego Galaxy S8 powinien mieć 6 GB RAM-u? Zobacz sam
Miron Nurski
05.06.2017 12:38, aktualizacja: 05.06.2017 14:38

Jedna z niewielu wad, które mogę wytknąć Galaxy S8, to niesatysfakcjonująca ilość pamięci RAM. Jeśli należysz do grona osób uważających, że dodatkowe 2 GB niewiele by zmieniły, musisz zobaczyć to wideo.

Globalne wersje modeli Galaxy S8 i S8+ wyposażone są w tylko w 4 GB RAM-u. Tylko, bo - jak pisałem w teście - smartfon ma ciężką, nafaszerowaną funkcjami nakładkę, która pożera znaczną część pamięci operacyjnej.

Jako że azjatycki rynek jest mocno wyczulony na punkcie pamięci, a smartfony tamtejszych producentów są pod tym względem bardzo konkurencyjne, w Azji pojawił się wariant S8+ uzbrojony w 6 GB pamięci operacyjnej. Trafił on do redakcji PhoneBuff, która przygotowała porównanie.

Galaxy S8+ (6GB RAM) vs. Galaxy S8 (4GB RAM) Speed Test

Galaxy S8 z 4 GB RAM-u został zmasakrowany przez wersję z 6 GB

Test porównawczy polegał na uruchamianiu po kolei 16 aplikacji, z których każda została odpalona dwukrotnie. W pierwszym "okrążeniu" oba modele - jak można się było domyślać - szły łeb w łeb.

Galaxy S8+ z 6 GB RAM-u pokazał jednak pazur w drugiej turze, gdy wszystkie apki były uruchamiane po raz drugi. Mocniejszy wariant bez problemu załadował z pamięci operacyjnej wszystkie 16 apek, podczas gdy jego słabszy wysiadł już przy ósmej. Flagowiec z Chin ukończył całe zadanie w czasie o ponad 20 sekund krótszym niż jego zachodni odpowiednik.

Jak zaznacza PhoneBuff, azjatycki S8+ z podkręconą specyfikacją jest prawdopodobnie najszybszym smartfonem z Androidem na świecie.

RAM-u nigdy za wiele

Więcej pamięci operacyjnej to więcej aplikacji i kart w przeglądarce otwartych w tle i sprawniejsze przełączanie się między nimi. Powyższe porównanie świetnie pokazuje, jak ogromną różnicę mogą zrobić dodatkowe 2 GB.

Dlaczego więc Galaxy S8 nie ma 6 GB RAM-u w standardzie? Cóż, aby to zrozumieć wystarczy przyjrzeć się paczce chipsów.

Galaxy Note 8 z 6 GB RAM-u? Możliwe, ale...

Jest wysoce prawdopodobne, że Galaxy Note 8 będzie miał standardowo 6 GB pamięci. Koniec końców Note'y zawsze były technologicznymi wizytówkami Samsunga. Nawet jeśli jednak tak się stanie, może być jeden problem.

Chiński Galaxy S8+ pozamiatał podłogę uboższym modelem, bo ma oprogramowanie tworzone z myślą o słabszych bebechach. Gry programiści od razu będą wiedzieć, że mają do dyspozycji 6 GB pamięci, mogą ją zagospodarować po swojemu - dodać więcej funkcji i pracujących w tle procesów. Nie zdziwię się jeśli sama nakładka smartfona na dzień dobry zeżre 5 GB RAM-u...

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)