Genialna nowość w Chromie na Androida. Szybki podgląd pozwoli sprawdzić stronę bez otwierania jej w nowej karcie

Genialna nowość w Chromie na Androida. Szybki podgląd pozwoli sprawdzić stronę bez otwierania jej w nowej karcie

Genialna nowość w Chromie na Androida. Szybki podgląd pozwoli sprawdzić stronę bez otwierania jej w nowej karcie
Miron Nurski
27.12.2018 09:39, aktualizacja: 27.12.2018 10:39

Google testuje nową funkcję, która znacznie podnosi komfort przeglądania sieci na urządzeniach mobilnych. Oto Szybki podgląd.

Przeglądasz sieć, znajdujesz ciekawy nagłówek, a po kliknięciu okazuje się, że link skrywa niekoniecznie to, czego szukasz. Powracasz więc do wcześniejszej strony, co skutkuje ponownym załadowaniem wcześniejszej, lub zamykasz nowo otwartą kartę. Upierdliwe.

Szybki podgląd w Chromie na Androida ułatwia ten proces

Dzięki nowej funkcji wystarczy przytrzymać palec na linku, a z rozwiniętego menu kontekstowego wybrać opcję "Szybki podgląd". Strona wyświetli się w rozwijanej karcie, którą można zamknąć gestem, bez wpływu na wcześniejszą stronę.

Wcześniej na podobnej zasadzie działała wbudowana w Chrome'a wyszukiwarka fraz. Świetnie, że teraz w równie wygodny sposób można przeglądać sieć.

Nowa funkcja genialnie sprawdza się podczas czytania kilku artykułów na jednej stronie

Będąc na stronie głównej konkretnego serwisu, kolejne teksty można wyświetlać w rozwijanych kartach, a po przeczytaniu wygodnie je zamknąć, by przejść do dalszego przeglądania strony.

Szybki podgląd sprawdzi się także podczas przeglądania ofert sklepów internetowych. Nie trzeba już strony każdego kolejnego produktu otwierać w nowej karcie.

Szybki podgląd: jak skorzystać z nowej funkcji w Chromie na Androida?

Niestety nowa funkcja znajduje się jeszcze w fazie testów, dlatego znaleźć ją można tylko w eksperymentalnych, potencjalnie niestabilnych wersjach przeglądarki - Chrome Dev oraz Chrome Canary. Polecam zainstalować tę pierwszą.

Po uruchomieniu testowej wersji Chrome'a należy:

  1. w pole adresu wkleić: chrome://flags/#enable-ephemeral-tab
  2. z rozwijanego menu przy podświetlonej opcji wybrać \Enebled
Obraz

I tyle. Po ponownym uruchomieniu przeglądarki funkcja Szybki podgląd powinna być już aktywna i dostępna z poziomu menu, które wyświetla się po przytrzymaniu palca na linku.

Na razie nie wiadomo kiedy (i czy w ogóle) funkcja trafi do stabilnej wersji Chrome'a. Jest to jednak rozwiązanie tak wygodne, że nie wyobrażam sobie, by Google je uśmiercił.

Mimo iż prywatnie używam przeglądarki Opera Touch, z Szybkiego podglądu korzysta się tak dobrze, że nie wiem, czy ta jedna funkcja nie zachęci mnie do przesiadki. Albo chociaż częstszego korzystania z Chrome'a.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)