Google Duplex zamówi za ciebie bilety do kina

Google Duplex zamówi za ciebie bilety do kina
Patryk Korzeniecki

21.11.2019 15:51, aktual.: 22.11.2019 12:20

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Google Duplex zautomatyzuje proces zamawiania biletów na seans.

Kilka miesięcy temu Miron pisał o Google Duplex, czyli inteligentnym asystencie, który potrafi głosowo zamawiać usługi w imieniu użytkownika. Początkowo został zaprojektowany do zautomatyzowania procesu rezerwacji stolika w restauracji przez telefon.

Po wielu miesiącach zapowiedzi i tygodniach testów nowej usługi Google oficjalnie udostępnia Google Duplex jako sposób na zakup biletów do kina.

Google Duplex i mechanizm zamawiania biletów

Wystarczy zapytać Asystenta o film lub ręcznie wyszukać seans w Google Chrome na telefonie z Androidem, a następnie poprosić o rezerwację. Google Duplex potrafi automatycznie przejść przez praktycznie cały proces rezerwacji, wyręczając użytkownika z mozolnego wypełniania formularzy.

Zamawianie biletu za pomocą Google Duplex
Zamawianie biletu za pomocą Google Duplex© androidpolice.com

System rezerwacji online Duplex został pierwszy raz zaprezentowany na konferencji I/O. W tej chwili można go użyć do zamawiania seansów w ponad 70 kinach i agencjach biletowych w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii.

Google Duplex korzysta z danych zapisanych w Google Chrome do wypełnienia danych osobowych i analizuje ekrany w celu dostarczania własnych podpowiedzi. W razie potrzeby umożliwia szybką interakcję z samą witryną. Bilety można kupić za pomocą karty lub innego sposobu płatności zdefiniowanego w Google Pay.

Google Duplex - gdzie skorzystamy?

Tak jak wspomniałem, na tę chwilę Google Duplex dostępny jest tylko na system Android przez Asystenta lub w Chrome. Google planuje jednak rozszerzenie funkcjonalności i w bliskiej przyszłości umożliwić wypożyczanie samochodu z Google Duplex.

Mam nadzieję, że z czasem nowa usługa zostanie szerzej udostępniona i rozszerzona o nowe branże. Idea wyręczania użytkownika z mozolnego wypełniania formularzy i pól brzmi intrygująco. Przyda się zwłaszcza osobom prowadzącym szybkie życie, które z pośpiechu jadają śniadanie w drodze do pracy. Jak mówi powiedzenie - czas to pieniądz, a Google Duplex może pomóc go oszczędzić.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)