Google Kontakty w końcu pobierzesz na dowolny telefon. Prawie dowolny

Google Kontakty w końcu pobierzesz na dowolny telefon. Prawie dowolny

Google Kontakty w końcu pobierzesz na dowolny telefon. Prawie dowolny
Miron Nurski
15.08.2017 11:26, aktualizacja: 15.08.2017 13:26

Z aplikacji Google Kontakty dotychczas korzystać mogli tylko użytkownicy smartfonów powstałych w ścisłej współpracy z Google'em (serie Pixel, Nexus, Android One czy Google Play Edition). Teraz się to zmienia.

W marcu Google "uwolnił" swojego Assistanta. Teraz przyszła pora na kolejną aplikację.

Kontakty (Google Contacts) dla każdego. Prawie...

W wersji aplikacji oznaczonej numerkiem 2.1.2.164543808 zniesiono kompatybilność wyłącznie ze smartfonami Google'a. Od teraz apkę można zainstalować na dowolnym smartfonie czy tablecie z Androidem w wersji przynajmniej 5.0 Lollipop.

Taki wymóg jest oczywisty biorąc pod uwagę fakt, że aplikacja jest zgodna z językiem projektowania Material Design, który został wprowadzony wraz z Lollipopem. Oczywiście nieco ogranicza to liczbę potencjalnych użytkowników, ale - patrząc na sierpniowe statystyki - nie ma tragedii. Łapie się dokładnie 75 proc. użytkowników Androida.

Statystyki Androida - sierpień 2017
Statystyki Androida - sierpień 2017

Wiele osób może polubić Kontakty Google za prostotę

Aplikacje do zarządzania kontaktami przygotowane przez niektórych producentów to prawdziwe kombajny uzbrojone w skanery wizytówek i inne wodotryski. Na słabszych telefonach takie apki mogą działać ociężale, a kontakty ładować się całe wieki.

Obraz

Kontakty Google to prosta, lekka i schludna aplikacja. Najpotrzebniejsze funkcje jednak ma. Można np. w wygodny sposób przełączać się między kontaktami przypisanymi do różnych kont, co jest przydatne, gdy ktoś ma rozdzielone kontakty na koncie prywatnym i służbowym.

Program potrafi także usunąć zduplikowane kontakty

Twórcy przygotowali sekcję Sugestie, w której wyświetlane są przydatne wskazówki dotyczące zarządzania kontaktami, w tym możliwość usuwania duplikatów.

Szkoda tylko, że apka nie ma zintegrowanego dialera, więc z jej poziomu nie można wybrać numeru niezapisanego w kontaktach.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)