Google Maps Go, czyli lżejsza wersja Map już jest. Google w dziwny sposób dba o użytkowników tańszych telefonów

Google Maps Go, czyli lżejsza wersja Map już jest. Google w dziwny sposób dba o użytkowników tańszych telefonów

Mapy Google teraz także w okrojonej wersji
Mapy Google teraz także w okrojonej wersji
Źródło zdjęć: © pexels.com
Miron Nurski
13.12.2017 15:42, aktualizacja: 13.12.2017 16:42

Mapy Google doczekały się lżejszej odsłony, stworzonej z myślą o tańszych urządzeniach i platformie Android Go. Nie wiem jednak, czy Google Maps Go to coś, na co liczyli użytkownicy...

Przed kilkoma dniami zadebiutował Android Oreo (Go edition) - uboższa wersja systemu, która ma działać dobrze nawet na najtańszych urządzeniach.

Wraz z oprogramowaniem Google zapowiedział okrojone wydania popularnych aplikacji. Do Google Go, Files Go i YouTube Go dołącza właśnie Google Maps Go.

To aplikacja, której nie pobierzesz

Choć Google Maps Go teoretycznie są już dostępne w Sklepie Play, nie da się ich pobrać. Żaden z kilkudziesięciu telefonów, które mam podpięte do konta, nie jest kompatybilny. Pobrać apki na żaden smartfon nie udało się także redakcji Android Police.

Obraz

Możliwe powody takiego stanu rzeczy są dwa: albo Google z jakiegoś powodu wprowadził dla tej aplikacji regionalnie ograniczenie (Indie?), albo jest ona kompatybilna wyłącznie ze smartfonem z Androidem Go, których - póki co - nie ma.

Dziwne zagranie

Google Maps Go powstały z myślą o wolniejszych telefonach, więc wielka szkoda, że nie każdy może je pobrać. Przecież słabsze urządzenia są na rynku od dawna; nie trzeba czekać na Androida Go.

Czyżby Google chciał w ten sposób napędzić sprzedaż nowych budżetowców? Jeśli tak, niefajnie.

Google Maps Go ciężko w ogóle nazwać pełnoprawną aplikacją

Jak zauważył serwis Android Police, Google Maps Go to aplikacja webowa, co oznacza, że jest niczym innym jak stroną internetową uruchamianą po kliknięciu ikony apki.

Obraz

Wspomnianej redakcji udało się nawet odnaleźć link prowadzący do lżejszych Map.

Jak skorzystać z Google Maps Go bez instalacji?

Dostęp do okrojonych Map można zyskać wchodząc na tę stronę z poziomu mobilnego Chrome'a. Telefon po kliknięciu w link może uruchomić już zainstalowaną aplikację Map, dlatego należy go skopiować i wkleić ręcznie w pole adresu.

[b]Skopiuj ten link do mobilnego Chrome'a:[/b]

https://www.google.com/maps?force=qVTs2FOxxTmHHo79-pwa&source=mlapk

Z poziomu przeglądarki apka działa nawet na iPhonie, więc blokada możliwości jej pobrania przez Google Play nie ma żadnego związku z kompatybilnością z konkretnymi urządzeniami.

Użytkownicy telefonów, na których standardowa wersja Map Google naprawdę solidnie zamula, mogą używać wydania Go z poziomu przeglądarki, ale trzeba liczyć się z tym, że jest ona wyjątkowo mocno okrojona. Brakuje nawet pełnoprawnej nawigacji.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)