Jak długo będą aktualizowane poszczególne Nexusy? Google odsłania karty

Jak długo będą aktualizowane poszczególne Nexusy? Google odsłania karty

Jak długo będą aktualizowane poszczególne Nexusy? Google odsłania karty
Źródło zdjęć: © Pexels
Łukasz Skałba
22.06.2016 13:54, aktualizacja: 22.06.2016 15:55

Telefony Nexus są definiowane przez trzy rzeczy - czystego Androida, szybkie aktualizacje do najnowszych jego wersji oraz długotrwałe wsparcie. Google opublikował właśnie tabelkę pokazującą jak bardzo długotrwałe.

Zazwyczaj urządzenia Nexus są wspierane przez 2 lata. Przez ten okres dostają aktualizację do najnowszego Androida w pierwszej kolejności - przed wszystkimi innymi smartfonami.

Teraz Google oficjalnie oświadczył, że wszystkie Nexusy mają gwarancję aktualizacji przez 2 lata. Co będzie później? Nie wiadomo. Wiadomo jednak, że comiesięczne łatki zapewniające bezpieczeństwo systemu będą dostarczane użytkownikom nawet 3-letnich urządzeń. Gigant zamierza w ten sposób wspierać urządzenia przez minimum 18 miesięcy od sprzedania w Google Storze ostatniego egzemplarza danego modelu.

Najnowsze smartfony - Nexus 5X i 6P będą więc miały na pokładzie najświeższą wersję Androida co najmniej do września 2017 roku. Wsparcie dla tabletu Nexus 9 zakończy się z kolei najwcześniej w październiku tego roku.

Urządzenia Nexus to jedyne, które zapewniają pełne i jasno sprecyzowane wsparcie od producenta. I tak nie dorównują one jednak iPhone’om czy iPadom, które są wspierane nawet przez 5 lat (iPhone 4s z 2011 roku dopiero przestaje być wspierany). Inną sprawą jest fakt, że nie zawsze starsze urządzenia z najnowszym oprogramowaniem działają tak jak powinny...

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)